Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Projekt Elavad Emotsioonid loob lisavõimalusi psüühikahäirete üldisemas ennetustöös

30.04.2019

Living e-Motions logo

Talvel käima lükatud rahvusvaheline projekt Living E-Motions ehk ELAVAD EMOTSIOONID hakkab vaikselt hoogu sisse saama. Valminud on projekti tutvustav flaier ja poster ning lõppenud on treeningkursuse vajaduse välja selgitamise andmekogumise faas. Vaimse probleemiga inimeste ja nendega töötavate spetsialistidega on läbi viidud küsitlused ja ees ootab saadud vastuste põhjal treeningkursuse õppekava koostamine.

Käesoleva tehisintellekti ja virtuaalajastu kiirete arengutega paralleelselt on kasvanud inimeste hulk, kes on jäänud erinevatel põhjustel kimpu oma vaimse tervisega.  Projekt  ’Elavad emotsioonid’  töötab välja lisavõimalusi vaimse tervise probleemidega toimetulekuks neile inimestele, kes soovivad näha oma raskeid mälestusi ja kogemusi uuenenud positiivsema vaatenurga alt. Nii saavad nad tulevikku sammumisel võtta oma tervise kontrolli ja vastutuse oma õlgadele ning tunda suuremat rahulolu. Ja kõige tähtsam, olla ise eeskujuks ja inspireerijaks oma kogemusloo jagamisel sarnaste probleemidega inimestele.

„Loodan südamest, et Astangu keskuses piloteeritava psühho-edukatiivse emotsioonidega toimetuleku treeningkursuse edukas kulg ja samaaegselt arendamisel olev informatiivne rahvusvaheline veebiplatvorm kujunevad väärtuslikuks abivahendiks vaimse tervise häiretest taastujatele,“ avaldab lootust projekti üks ekspertidest Eve Lukk ja lisab: „Laiemas plaanis pakuvad need kindlasti loovuspõhiseid lisavõimalusi psüühikahäirete üldisemas ennetustöös“.

Projekti poster (.doc).

Projekti flaier (.doc).

Kaheaastases Erasmus+ projektis osaleb neli riiki – lisaks Eestile Hispaania, Sloveenia ja Suurbritanniast Šotimaa. Astangu esindab Eestit ning meie ülesannete seas on emotsionaalsete oskuste treeningu vajaduse väljaselgitamiseks intervjuude läbiviimine koos Hispaania partneritega, samuti treeningprogrammi õppekava tagasisidestus ja treeningu läbi viimine. Tulemusena valminud visuaalsed video-paranemislood saavad inspireerida teisi ja video autor saab olla selliselt teiste erivajadustega inimeste toetaja üle Euroopa. Sloveenia esindajad koostavad koos Šotimaa esindajatega teaduspõhise treeningprogrammi ja analüüsivad tulemusi. Šotimaa partnerid koolitavad välja treenerid, kes siis treeningprogrammi läbi viima hakkavad Eestis ja Hispaanias. Kõige lõpuks kirjutavad Sloveenia esindajad tulemuste põhjal teadusartiklid.