Prindi lehekülg

HEVI messi külastas ligikaudu 550 huvilist

06.03.2020

Astangu Keskuse esindaja tutvustab huvilistele õppimise võimalusi.

Neljapäeval, 5. märtsil toimunud HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomessi külastas ligikaudu 550 huvilist, et saada infot kutsekoolide HEV erialade ja tugiteenuste kohta ning võtta osa erinevatest töö- ja hobitubadest.

Seda on rohkem, kui varasematel aastatel ja näitab, et kutsekooli edasi õppima minemise vastu hakatakse huvi tundma järjest varem. Kohale tuldi erinevatest Eesti nurkadest koolide ja peredega, aga tulid ka spetsialistid erinevatest asutustest ja omavalitsustest.  Paljud olid päeva planeerinud just töö- ja hobitubade järgi ning messil veedeti terve päev. Erialasid tutvustanud 12 kutsekooli poolt antud esimese tagasiside põhjal hinnatakse kõrgelt seda, et kohale tuli õige sihtrühm kindla eesmärgiga saada võimalikult palju infot.

HEV inimesele pakutavate erialade valik varieerus kutsekooliti ja piirkonniti. Põhilised erialad olid puhastusteenindaja, abikoka, pagar-kondiitri abi, bürootöö ja puidutöö suunaga ametid. Vähesemal määral pakuti ka spetsiifilisema suunitlusega erialasid, nt rehvitehnik-autopesija ja sõidukite pindade hooldaja. Osadel kutsekoolid oli valikus ka kutsevaliku õpe, mis võimaldab õpilasel proovida erinevaid ameteid ja selle kaudu langetada enda jaoks sobiv otsus.

Töö- ja hobitoad täitusid väga kiiresti ning noored said omal käel järgi proovida erinevaid ameteid, mis on ülioluline sobiva eriala valiku tegemisel. Nii saab ta aimduse, mida üks või teine eriala endast kujutab ning õppima asumisel teab, mida oodata. Täiskasvanud aga said arutleda teemadel, kuidas muuta noore liikumine ühest koolisüsteemist teise võimalikult sujuvaks ja valutuks ning õppima asumisel tunneks noor ennast võimalikult turvaliselt ja mõnusalt.

Kolmandat korda toimunud HEVI eesmärk on, et noor leiaks endale võimetekohase ja sobiva eriala, kus ta hiljem ka tööd leiaks ning võrgustik tema ümber oskaks teda sellel teekonnal julgustada ja toetada.

HEVI messialal huvilised uudistavad kutsekoolide poolt pakutavaid võimalusi. Anni tantsutoas noored tantsivad video järgi. Loovustoas panid ema ja tütar proovile lõuendile maalimise oskused.