VÕTA
VÕTA on varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine. Kui Sul on varasemast haridusest või töökogemusest juba teadmisi ja oskusi, saad neid rakendada oma kutseõpingutes või kutse taotlemisel. Tähtis on, et eelnev õpe vastaks õppekava õpiväljunditele ja/või kutsestandardile. VÕTA võimaldab sul säästa aega ja keskenduda uute oskuste ning teadmiste omandamisele.
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse kutseõppe õppijad kuuluvad Haapsalu Kutsehariduskeskuse (HKHK) õppurite nimekirja. See tähendab, et VÕTA tegevuste puhul juhindume HKHK VÕTA korrast.
VÕTA taotlemine - kuidas see toimub?
- Tutvu VÕTA korraga – loe, mis on nõutavad dokumendid (lõputunnistus, hinneteleht jms) ja olulised tähtajad;
- Tutvu valitud eriala õppekava ja õpiväljunditega – võrdle oma varasemate õpi- või töökogemuste vastavust õppekavas olevatele teemadele või õpiväljunditele;
- Esita taotlus - kui leiad, et varasemalt oled valitud erialal sama teemat õppinud, siis on aeg esitada taotlus. VÕTA taotlust koos dokumentidega saab esitada õppeinfosüsteemis Tahvel;
Juhend taotluse esitamiseks õppeinfosüsteemis Tahvel.
- Taotluse hindamine ja ülevaatamine - VÕTA hindamiskomisjon tutvub õppija esitatud taotlusega. Vajadusel on haridusasutusel õigus varasemate õpingute või töökogemuse hindamiseks hinnata taotleja teadmisi ja oskusi.
- Otsuse tegemine ja teavitamine - hindamiskomisjon vaatab taotluse läbi ja teeb otsuse 20 päeva jooksul pärast taotlusperioodi lõppemist. Kui komisjon on nõudnud taotlejalt täiendavaid tõendusmaterjale, määrab ta uue esitamise tähtaja ja võib taotluse läbivaatamise tähtaega pikeneda kuni 10 päeva alates komisjoni otsusest (ÕKE lisa 4, p 5.10).
Hindamiskomisjoni otsus kajastub õppeinfosüsteemis Tahvel.
Uuri lähemalt
- Pikemalt saad VÕTAst lugeda Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehelt.
- VÕTAt tutvustavad videoklipid: