Astangu uudiskiri
Tere
Hea lapsevanem ja lähedane
2020 aasta oli varasematest aastatest erinev, kuna COVID-19 jättis sellesse jälje. Eelmine aasta nõudis suurt pingutust nii Astangu Keskuse töötajatelt, õppijatelt kui lapsevanemetelt ja lähedastelt. Pidime kõik ühiselt kohanema uue reaalsusega. Suureks väljakutseks oli meile kaitsta COVID-19 viiruse eest ennast, lähedasi ja teisi ning samaaegselt tulla toime õppe- või tööeluga.
Otsisime Astangu Keskuses pidevalt uusi ideid ja lahendusi, kuidas korraldada õpet ja tegevusi nii, et oskuste ja teadmiste omandamine ei kannataks. Võtsime kasutusele ennetavad meetmed COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks keskuses. Seadsime koroonaviiruse laines eesmärgi: hoida ära täies ulatuse kaugõppele üle minemist. See meil õnnestus. Õnnestus tänu koostööle töötajate, õppijate, lapsevanemate ja lähedaste vahel. Tänan teid mõistva suhtumise ja koostöö eest. Jätkame uuel aastal samamoodi. Jälgime oma tervist ja tõbisena Astangu Keskusesse ei tule. Keskuses olles hoiame kinni kokkulepitud reeglitest, näiteks desinfitseerime sisenemisel käsi, kanname ühiskasutatavates ruumides maski ja kui võimalik, hoiame teise õpperühma kuuluvate õppijatega distantsi. See aitab kaasa võimaliku COVID-19 viiruse leviku ennetamisele ja tõkestamisele keskuses. Nii suudame ühiselt panustada kontaktõppe jätkumisele ja vältida täies ulatuses distantsõppele üle minemist.
Soovin teiega jaga veel paari rõõmusõnumit. Esiteks, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus on saanud 25. aastaseks. See aeg on andnud meile palju kogemusi ja teadmisi, aga ka õppetunde, kuidas luua inimesekeskset kutserehabilitatsiooni teenust. Me oleme olnud kaasteeliseks ja suunanäitajaks paljude inimeste iseseisvama elu poole liikumisel. Me jätkame seda suunda. Soovime, et aastaks 2035 saaks kutserehabilitatsiooni teenust 10 korda rohkem inimesi kui seni (hetkel ligi 100 õppijat). Valmimas on ka keskuse uus strateegi aastateks 2021-2024 keskendudes inimesekesksule ja kaasaegsema õppekeskkonna loomisele, mis suudaks paremini arvestada iga õppija vajadusi liikumisel iseseisvama elu suunas pidevalt muutuvas maailmas.
Samuti on mul hea meel tõdeda, et koostöös sotsiaalministeeriumiga olema saavutamas kohanemis- ja tööõppekursuse õppijatele ja nende lähedastele õigused saada lapsetoetust, lasterikka pere toetust, eestkostetava lapse toetust ja üksikvanema lapse toetust, puudega vanema toetust ja puudega õppuri õppetoetust. Hetkel on vajalikud seadusemuudatused Riigikogus menetlemisel. Loodame, et toetuste saamiseks vajalikud seadusemuudatused võetaks vastu veel sellel poolaastal, mis tagaks toetuste saamise õigused juba sellel aastal. Hoiame teid arengutega kursis.
Soovin teile tugevat tervist, tulemuslikku koostööd ja tegusat aastat.
Kert Valdaru
Direktor
|