Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Välispraktika 3D-s: IT-õppijate õpiränne Saksamaale

06.07.2023

IT-õppijad välispraktikal Saksamaal

Sel kevadel suundusid neli Astangu Keskuse IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õppijat välispraktikale uude partnerkooli Saksamaal – Berufsbildungswerk Mosbach-Heidelbergi. Meie töötajate eelkülastusest teadsime, et tegemist on erivajadustega õppijate kutseõppes kogenud ja kaasaegse kooliga, IT-nooremspetsialistid olid aga esimene Astangult Mosbachi välispraktikale sõitnud õppijate grupp.

Õppijaid toetasid reisil IT-õpetaja Einar Polis ja tööhõivespetsialist-sotsiaaltöötaja Heleri Tumm-Must, kelle juhtimisel lahenesid kõik mis-kus-kuidas küsimused ja võeti ka väljaspool õppetööd ette tõeliselt põnev väljasõiduprogramm.

Praktikal osalesid kaks 3. aasta õppijat, üks 2. aasta õppija ning üks õppija, kes oli lõpetamas oma esimest õppeaastat Astangul. Välispraktikale saavad kandideerida kõik Astangu IT õppijad olenemata õppeaastast ning noorim osalenud õppija näitas oma motivatsiooni ja hästi läbimõeldud osalemissooviga, et on selleks väljakutseks valmiks.

Uued teadmised 3D-printimisest virtuaalreaalsuseni

IT-õppijate välispraktika. 3D kaheksajalg.

Õpirändele andis algusest lõpuni tooni soe vastuvõtt Saksamaa kooli inimeste poolt. Lisaks toredalt kevadisele ilmale ootas reisiseltskonda esimesel päeval koolis ühine hommikusöök ja meeleolukas videomängude mängimine koos kohalike õppijatega. Mosbachi koolis oli IT-õppijatel oma küllaltki ruumikas koduklass, kus tekkis mõnus oma koha tunne ja sai tundide vahepeal lõõgastuda. Omapärane oli, et sealsetel õppijatel algavad koolipäevad tavaliselt juba kell 7.30! Meie õppijad said siiski alustada harjumuspärasemal ajal kell 9.30.

Mosbachi kooli IT-õpetaja Stefan Bautzi juhendamisel õpiti kahe nädala jooksul 3D-printimist alates skeemi kujundamisest kuni printeri kasutamiseni. Koostöös kohalike õppijatega tehti põnevaid tarkvaraarendusprojekte, samuti kirjutati veebilehe koodi ja täiendati oma oskusi HTML ja CSS programmeerimiskeeltes. Katsetada sai ka 3D-skännerit, mis on 120 kaamera abil võimeline looma inimesest 3D-mudeli. Muljetavaldava tehnikapargi kokkupanekul on Mosbachi kooli toetanud piirkonna IT-ettevõtted, kellega tehakse tihedat koostööd. Välispraktika lõpul tehti ühine väljasõit virtuaalreaalsuskeskusesse, kus tutvuti VR-tehnoloogiaga läbi erinevate mängude.

Avastamas Saksamaad – ja mitte ainult

IT-õppijate välispraktika Yullbe virtuaalreaalsuskeskuses

Reisi raamesse jäi ka üks pikk nädalavahetus, sest vaba päev oli ka Saksamaal töörahvapühana tähistatav 1. mai. Et saada maksimaalset kultuurikogemust, suunduti nädalavahetusel rendiautodega ümbruskonda avastama. Peale looduskauni ja mägise maastiku, mis paistis autoaknast, pakkus eksootilisemaid elamusi Stuttgarti loomaaed, kus õnnestus muu hulgas näha ka pingviinide toitmist. Kaugeim külastatud sihtkoht oli aga hoopis Strasbourgi linn Prantsusmaal. Nii sai õpirändel avardada silmaringi lisaks kaunitele väikelinnadele ka metropolis Euroopa südames.

Välispraktikal, kus kogu ümbrus, keel ja inimesed on uued, tugevdatakse peaaegu märkamatult ka oma igapäevaeluoskusi. Mosbachi linnas sisseelanuna tõdesid õpirändurid, et olid juba paari päevaga saanud üsna osavaks bussiga liiklemisel ja linna tundmisel. Samuti annab õpiränne hea kogemuse tiimitööst – nii üksteisega arvestamisest kui ka vajadusel üksteisele toetumisest. Seejuures on muljeterohkel reisil loomulik tunda väsimust, niisiis tuleb võtta ka piisavalt aega puhkamiseks.

Välispraktikal käinud õppijad tegid pärast Astangule naasmist kaaslastele ettekande oma elamustest ning kõlama jäi soovitus järgmise aasta õppijatele: kandideerige kindlasti välispraktikale. Milline saab olema järgmise IT-õppijate välispraktika sihtkoht, see selgub juba tuleval sügisel.

/Välissuhete koordinaator Annemari Parmakson/