Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Toeta kaitstud töö töötubasid toodete ostmise või allhanketöö pakkumisega

22.12.2020

Juhendaja juhendab klienti graanulite panemisel täitekotti

Astangu Keskus kutsub kõik üles toetama keskuse kaitstud töö töötubasid ostes käsitööna valmistatud tooteid. Samuti otsib keskus ettevõtteid, kes saavad allhanke korras pakkuda töötubadele tööd või tellida keskuse tooteid väikeseeriatena.

Kaitstud töö töötoad on Astangu Keskuses täiendavalt õppetööle tegutsenud alates 2009. aastat. Töötubade eesmärk on pakkuda võimetekohast tööd neile, kes ei ole oma erivajaduse või tervise tõttu suutelised töötama tavatöökohtades. See on 28 töötoa töötajale andnud võimaluse nii eneseteostuseks ja ühiskonnas osalemiseks kui pensionilisa teenimiseks. Kokku on keskuses kolm töötuba: lihttöö, käsitöö ja puidutöö. Igas töötoas on juhendaja, kes lisaks töötajate juhendamisele tagab teostatud töö kvaliteedi ja tähtaegsuse.

Puidutöö töötoas valmistatakse lihtsamaid väiksemaid esemeid. Töötajad tulevad toime saagimise, hööveldamise, freesimise puurimise ja lihvimisega. Olemas on ka laser graveerija  ja CNC freespink. Vähesel määral tulevad töötajad toime ka lakkimise ja värvimisega. Tootevalikusse kuuluvad pannilabidad, lõikelauad, maitseainekastid, aga ka lastemööblist lauad, taburetid ja toolid. Olenevalt toodete keerulisusest saab ettevõte tellida seeriaid koguses 50-100 tk. Olenevalt töö lihtsusest on võimalik tellida suuremas koguses seeriaid.

Käsitöö töötoas valmistatakse käsitöötooteid: õmmeldakse, vilditakse, lõigatakse, liimitakse. Võimalik on tellida seeriaid koguses 5-100tk. Tootevalikusse kuuluvad poekotid, vilditud seebid, helkivad prossid, viltpõhjal keraamiliste nuppudega kabed, jõulukaardid, narmasvaibad , mänguloomad jne. Samuti valmistatakse keraamikatooteid: taldrikud, liuad, kruusid, küünlaalused jne.

Lihttöö töötuba on keskendunud allhangetele. Peamiseks tööks on partnerite toodete komplekteerimine ja pakendamine ning kõige lihtsamad koostetööd. Kogused olenevad töö iseloomust ja selguvad läbirääkimise teel. Näiteks on töötajad paigaldanud majoneesikorkidesse fooliumitihendeid, koostanud 3-5 detailist koosnevaid komplekte ja pakendanud minigripp kottidesse, paigaldanud ehteid pappalustele ja lisanud juurde hinnasildid jne.

Kevadtalvisel hooajal on töid vähem sees ja töötajatel ka vähem tööd. Seetõttu kutsume ettevõtteid üles pakkuma tööd allhanketöö korras. Sellega saab iga ettevõtja teha sotsiaalse heateo ja anda tööd erivajadusega inimestele.

Allhanketöö pakkumiseks võta ühendust: Koidu Moor, tel 687 7238 või 5180716, koidu.moor@astangu.ee

Taaskasutatud materjalidest kaisukarud

Puidust kast

Vilditud mäng "Trips-traps-trull" keraamiliste lepatriinudega

Keraamiline taldrik "Rebane aasal"