Prindi lehekülg

Tallinnas toimub üle-euroopaline rehabilitatsioonivaldkonna aastakonverents

02.06.2019

Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi logo

3.-5. juunini toimub Tallinnas Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi (EPR) aastakonverents “Vähem on rohkem? Ressursside ümbermõtestamine kvaliteetse teenuse paremaks osutamiseks”, mis toob kokku sotsiaalvaldkonna esindajad 14 riigist üle Euroopa.

Konverentsil jagavad oma teadmisi ja häid praktikaid oma ala eksperdid nii Eestist kui mujalt Euroopast. Eesmärk on panna teenuseosutajaid mõtlema, kuidas kiiresti muutuvas ajas oma ressursse parimal viisil ära kasutades osutada kvaliteetset teenust. „Meie teema on teha vähemaga rohkem ja teame, et Eesti on juhtpositsioonil digivaldkonnas, seda ka tervise ja sotsiaalhoolekande ning teenuste innovatsioonis“, toob välja EPR-i peasekretär Laura Jones Eesti e-riigi kogemuse tähtust teenuste ümberkorraldamisel ja konverentsi asukoha valiku tagamaid. „Valik tuli tänu meie pühendunud ja uuenduslikule Eesti partnerile Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusele, kellega koos oleme konverentsi ette valmistanud. Lõpliku otsuse tegemisele aitas kaasa fakt, et Tallinnas asub ka ilus vanalinn,“ lisab Jones.

„Hea meel on tõdeda, et Eesti digiriigi kuvand on endiselt tugev. Seetõttu on Astangu Keskusel suureks auks võõrustada Tallinnas niivõrd pika ja väärika ajalooga organisatsiooni aastakonverentsi,“ ütles Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse direktor Kert Valdaru. „Heaolu Euroopas elab olukorras, kus tehnoloogia jookseb varasemast vähem kokku, mida paraku ei saa öelda sotsiaalsüsteemide kohta. Seetõttu on Eesti jätkuvalt õige koht, kust otsida piiratud ressurssidega maailmas abi digilahenduste leidmiseks vältimaks tulevikus tervise ja sotsiaalhoolekande alaseid kriise Euroopas ja mujal“, näeb Valdaru konverentsi toimumist tunnustusena Eesti e-riigi mainele.

Konverentsi avakõne teevad EPR-i esindaja, Eesti sotsiaalminister Tanel Kiik ja Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse direktor Kert Valdaru. Leuven-Limburgi ülikooli lektor-teadur Kristof Das kõneleb uuest lähenemisest juhtimises, lisaks astuvad üles Iseseisva Elu Euroopa Võrgustiku juhtivtöötaja Frank Sioen ning Gaia Professionaalse Rehabilitatsiooni Keskuse direktor Jerónimo Sousa. Veel kõnelevad eksperdid Hollandist, Portugalist, Kreekast, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Saksamaalt jne.

Eestis ekspertidest astuvad üles Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse, Sotsiaalministeeriumi nutika arengu toetamise osakonna e-tervise peaspetsialist ja Kõneravi.ee esindaja Hannalore Taal, nägemispuudega raadiosaatejuht Jakob Rosin ning Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse personali- ja haldusosakonna juht Veronika Kaska.

Konverents “Vähem on rohkem? Ressursside ümbermõtestamine kvaliteetse teenuste paremaks osutamiseks” toimub 3.-5. juunini Nordic Hotel Forumis. Esimesel päeval külastavad EPR-i liikmed Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskust, kus toimub liikmete aastakoosolek. Järgmise kahe päeva jooksul toimuvad paneeldiskussioonid, töötoad, inspiratsioonikõned ning ühine õhtusöök, kus kuulutatakse välja Euroopa sotsiaalvaldkonna innovatsioonipreemia 2019. Kogu konverents toimub inglise keeles.

Konverentsi kava ja info esinejate kohta leiab EPR-i kodulehelt:https://www.epr.eu/event/save-the-date-3-5-june-2019-epr-annual-conference/

Euroopa Rehabilitatsiooni Platvorm (EPR) on rehabilitatsiooniteenuste pakkujate võrgustik, mis on pühendunud innovatsioonile ja teenuste kvaliteedis tipptaseme saavutamisele läbi üksteiselt õppimise. Euroopa Rehabilitatsiooni Platvorm ja selle liikmed panustavad niisuguse ühiskonna loomisesse, kus puudega inimestel ja teistel riskirühmadesse kuuluvatel inimestel on ligipääs tippkvaliteediga teenustele, mis loovad võrdseid võimalusi iseseisvaks ühiskonnaelus osalemiseks. EPR-iga on liitunud 25 organisatsiooni 16 riigist. Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus on olnud EPRi aktiivne liige alates 2001. aastast.