Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

PTAKi füsioterapeudid arendasid Hollandis oma abivahendite-alast kompetentsi

15.11.2013

Puudealase Teabe ja Abivahendite Keskuse (PTAK) füsioterapeudid Sirli Hinn, Mariliis Lauri ja Minna Sild osalesid Utrechti suveülikooli raames 8-19.07.2013 kursusel "Assistive Technology".

Lisaks eestlastele võttis kursusest osa füsioteraapia üliõpilasi Saksamaalt, Hollandist, Soomest, Hispaaniast, Kanadast. Kursus koosnes nii loengutest kui praktikumidest, kus erinevad ettevõtted tutvustasid oma tooteid ning uusimaid tehnoloogilisi lahendusi. Lisaks toimus paralleelselt gruppides erinevate ülesannete/katsete läbiviimine ning iseseisva tööna kursuse kohta päeviku pidamine. Katsed sisaldasid nt koolikeskkonna hindamist ratastoolikasutajana, erinevate tasakaalu ja kehatunnetuse treeningvahenditega teraapia läbiviimist ning liikumisele kuluva energia testimist, kasutades erinevat liikumisviisi.

Oma tooteid käisid tutvustamas ortoosi- ja proteesiettevõtted, sport- ja elektriratastoole valmistavad ettevõtted, eakate uusi virtuaalse rehabilitatsiooni lahendusi ning kodukohandusi ja häiresüsteeme pakkuvad ettevõtted. Lisaks avanes võimalus külastada ühte proteesiettevõtte tehast ja kohalikku rehabilitatsioonikeskust, kus meile tutvustati Hollandi jalgrattakultuurile vastavalt kõikvõimalikke jalgrattalahendusi puuetega inimestele. Kõige põnevam oli see, et saime ise proovida nii erilahendustega jalgrattaid, sport- ja elektrilisi ratastoole, erinevaid ortoose jne. Ülikool majutas meid oma üliõpilaselamus, mis asus Utrechti kesklinnas.

Üliõpilased erinevatest rahvustest olid pandud ühte tuppa, et soodustada ka õppetöövälist suhtlemist ja vahetada kogemusi. Väljaspool õppetööd tutvusime linnaga mööda kanaleid kanuuga sõites, pargis piknikke pidades ning koos kursusekaaslastega linna erinevaid kohvikuid ja vaatamisväärsusi avastades. Kokkuvõttes olema väga rahul saadud kogemusega, sest saame oma uusi teadmisi rakendada praktilises töös ning igaüks meist sai kasulikku ja põnevat infot just oma lemmikvaldkonnas.