Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Praktika Pagarinis andis tööeluks vajalikke uusi oskusi

04.02.2022

Pagarini - Kooki kaunistatakse tordipritsiga

Astangu Keskusel on välja kujunenud praktikabaasid, kus õppijatel on võimalik igal aastal praktikal käia. Alati otsitakse juurde uusi ettevõtteid, et anda õppijatel võimalus sooritada praktika kodulähedases ettevõttes.

„Meie õppijad on pärit Eestimaa eri paikades, siis tekib ka vajaduse uute praktikabaaside leidmiseks“, selgitab Astangu Keskuse tööhõivespetsialist Merle Peekman. „Otsime uusi baase ka töölerakendumise ja erineva kogemuse saamise eesmärgil“.

Sel sügisel lisandus uue praktikabaasina Pagarini OÜ, mille peamiseks tegevusalaks on valikpagaritoodete valmistamine. Ettevõtte 2018. aastal Tartusse valminud moodsas tootmishoones läbisid praktika kaks Astangu Keskuse pagar-kondiitri abi teise kursuse õppijat.

Tavapäraselt käib keskuse tööhõivespetsialist koos õppijatega tööintervjuul ja tehakse tutvust tulevase praktikakohaga. See aitab õppijal paremini valmistuda praktikaks. Tööandjad saavad omakorda eelnevalt infot nii uute praktikantide kui praktika eesmärgi kohta.

Praktika jooksul said õppijad teha erinevaid ülesandeid ja tööetappe: küpsisekoogi valmistamist, kookide pakendamist, küpsetamist, biskviidi väljalõikamist, taignate valmistamist, liivapuru valmistamist, kookide kaunistamist. „Ühel praktikandil tuli vahel selline tööhoog sisse, et ei saanud enam pidama ja töötas kauem kui praktikapäev ette nägi“, jagab Peekman õppija kogemust.

Praktikakoha juhendajad kiitsid keskuse praktikante ja tõid välja, et õppetöös omandatu oli suureks toeks praktika sooritamisel. Praktikandid ise olid õnnelikud, et said oma praktika sooritatud just Pagarinis. Nende endi sõnul õppisid nad juurde uusi oskusi, näiteks tortidele kreemi laiali määrimist, purumasina käsitlemist ja said proovida tordiliinil töötamist.

„Olen väga rahul uue praktikabaasiga ja eriti meie praktikantide töökuse ja tublidusega“, rõõmustab Peekman. „Edaspidiseks tööeluks andis see kindlasti uue ja huvitava kogemuse töötamaks suuremas toomisettevõttes“.