Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Õppijad käivad tööharjutusel Eesti suurimates kaubanduskettides

28.02.2023

Laos riiulite vahel pika laua taga 5 õppijat komplekteerimas jõulupakke

Astangu Keskuse õppijad omandavad uusi oskusi läbi teoreetiliste tundide ning praktiliste tegevuste. Suur roll õppetöös on praktiliste oskuste omandamisel majas sees ja majast väljas. Tähtsal kohal on tööharjutused ning meil on hea meel, et käesoleval õppeaastal on mitmeid uusi koostööpartnereid, kelle juures õppijad saavad päris töökeskkonnas omandada uusi oskusi.

2022. aasta sügisel avati kaubanduse abitöötaja eriala, kus suur rõhk on tööharjutusel, mis kestab oktoobrist maini. Õppijad käivad korra nädalas Haabersti Maximas kuue tunni jooksul saalis abiks. Korrastatakse riiuleid, sorteeritakse praaktooteid. Tööharjutus Maximas on oluline ettevalmistus kevadel toimuvaks 4-nädalaseks praktikaks. Maxima on üks uutest koostööpartneritest, kellega sellel õppeaastal nii suuremahulist koostööd teeme.

Uue koostöökoha leidsime ka Selveri ja Coopiga. Pöördusime ise sügisel nende poole ja pakkusime oma õppijate abikäsi kinkekorvide pakendamiseks, sest meil oli varasem hea kogemus Prismaga olemas. Tööharjutusel osalemine Selveris ja Coopis andis õppijatele võimaluse rühmaraha teenimiseks, sest kinkekorvide komplekteerimine oli õppijatele tasustatud rühmade ühisürituste korraldamiseks. Õppijatel tekkisid eesmärgid ja unistused, mida teenitud rahaga koos teha, seda suurem oli motivatsioon ja huvi tööharjutusel osaleda.

Novembris ja detsembris oli õppijatel võimalus komplekteerida Selveri kinkekorve, mis läksid jõuludeks poodidesse müüki. Kinkekorvide õigeaegsesse valmimisse panustasid 13 erinevat rühma, kokku tehti 5154 kinkekorvi 113 tunniga. Selveri poolt oli kogu protsess väga hästi korraldatud ning meil oli võimalik ka mitme rühma kaupa tööharjutusel käia. See andis hea võimaluse õppijatele koostööoskuste arendamiseks ning meeskonnas töötamise kogemuse saamiseks. Õppijatega olid kaasas juhendajad, kes jagasid õppijatele ülesanded vastavalt nende võimekusele – igal õppijal oli oma roll ja vastutus kinkekorvi valmimisel. Viimase etapina tuli kinkekorvid üle lugeda ning alusele paigutada. Mõni tublim õppija sai katsetada ka aluste transportimist käsikahveltõstuk-roklaga. Lisaks Selveri kinkekorvide pakendamisele panustasid puidusuunalise kohanemiskursuse KP rühma õppijad ka Coop’i jõulupakkide komplekteerimisse. Õppijad käisid Miiduranna Coop’is ja kahe päevaga tehti valmis 656 kinkepakki.

Mõlema partneri poolt said õppijad kiidusõnu hästi tehtud töö eest ning avaldati lootust ka jätkuvaks koostööks järgnevatel õppeaastatel.


„Rõõm on vaadata, et juhendajad ja noored teevad väga head tööd – tublid. Mis on peamine – saame pakkuda õpilastele töökogemusi“ - Tarmo Rei, Selver AS tarneahela direktor

„Aitäh kogu teie meeskonnale olite suureks abiks ja väga tublid!” - Pille Tang, Harju Tarbijate Ühistu personalispetsialist


Õppija paigutamas kaupa toidupoe alumisele kaubariiulile

Alates jaanuarist jätkub meie pikaajaline koostöö kohanemiskursuste KE1 ja KE2 õpperühmadega Marienthali ja Kakumäe Selverites. Tööharjutuste raames käivad õppijad kord nädalas kuni maikuuni kauplustes abiks, kus õppijatel on ülesandeks kuupäevade kontroll, kaupade paigutamine ning mõnel juhul on olnud võimalus ka katkiste hinnaribade väljavahetamisega tegeleda. Tööharjutusel käiakse ühistranspordiga, mis on hea ettevalmistus iseseisvaks eluks ja tulevikuks.

Jätkame ka sel aastal kutsevaliku õppe KuVa ning Tahan Tööle rühmadega Tallinna Toidupangas vabatahtliku töö tegemist. Õppijad käivad neljapäeviti Harjumaa ja Raplamaa abivajajatele tooteid komplekteerimas. Töö nõuab füüsilist pingutust ning head rutiinitaluvust.

Lisaks käib KuVa rühm sel aastal Roo Prismas kaubapaigutaja ametikohta proovimas. Prismaga varasemalt sellist koostööd pole olnud, kuid esimeste kordade pealt on näha, et õppijatel on võimalik oma oskusi ning teadmisi mitmes valdkonnas proovile panna. Oluline on jälgida kaupade õiget paigutust riiulitesse, pakendite sorteerimist ning klienditeeninduse head tava.

Oleme sellel õppeaastal pingutanud, et leida uusi koostööpartnereid õppijate tööharjutuste läbiviimiseks ning meil on hea meel, et ka vanade koostööpartneritega oleme leidnud uusi koostöökohti. Tööharjutustelt saadud kogemus ja tagasiside on hindamatu väärtusega ning annab õppijatele hea ettevalmistuse tulevaseks tööeluks. Tööharjutuste käigus õpivad noored end paremini tundma ning saavad kogeda, milline töö neile tulevikus võiks paremini sobida ja millises valdkonnas nad kindlasti ennast töötamas ei näeks. Oleme tänulikud kõigile koostööpartneritele, kes näevad meie õppijate tehtud töödes väärtust ning annavad võimaluse noortel panustada päris töödesse.

/Tööhõive- ja sotsiaaltöö talituse juht Minni Rahuoja/