Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

KuVa õpperühma meenutus ehitustööde mooduli läbimisest

10.11.2022

Viis õppijat istuvad klassis teises reas, üks esimese ning kuulavad tahvlile joonistavat õpetajat

Teksti koostasid kutsevalikuõppe (KuVa) eriala õppijad.

Nädal aega enne õppevaheaega (18.10-20.10.2022) käisime Astangu KuVa rühmaga Haapsalu Kutsehariduskeskuses, et läbida ehitustööde aluse moodul, selleks, et kevadel saaksime ilusti Astangu KuVa kursuse läbitud.

Haapsalus elasime kolm päeva õpilaskodus. Poisid elasid neljases toas, tüdrukud ja õpetajad kaheses toas. Õpilaskodus on hea elada, samas õpilaskodus oli külm magada. Õpilaskodus oli hea ja tore olla õhtuti, sest väsimusest läksime hulluks

Alustasime sõitu Haapsalu poole teisipäeva hommikul kell 8.15.

Vaade ehituslaborile rõdu pealt, laboris pooleliolevad ehitustööd

Esimesel päeval oli kõigepealt meil esimesed 2h ehitusõpe, kus õpetaja Villu Vapper rääkis meile natuke ehitusmaterjalist. Tunnis kuulamine kõigile õppijatele eriti ei meeldinud, sest seda oli liiga palju ja me ei olnud selleks valmis.

Siis oli meil lõunasöök. Lõunat käisime söömas kooli sööklas, mis oli väga ilus. Lõunasöögiks oli kalakotletid, supp.

Peale lõunasööki jätkus edasi 2h ehitusõpe, kus tehti maja peal ekskursioon ning Villu Vapper rääkis ehitusvahendite ohutust ning kasutamisest.  Eriti meeldis meie ehituslabor, kus oli teiste rühmade pooleliolevaid töid, kolmas kursus oli ehitanud maja.

Kolm papile liimitud paberist liblikatega tööd. Üks on riputatud seinale ja kaks on seina najal

Pärast ehitusõpet oli meil koostöö Haapsalu Kutsehariduskeskuse kutsevaliku õppegrupiga. Me lõikasime paberist liblikaid välja ja liimisime neid kuuma liimiga papi külge. See töö läks fuajee seinale ja see meeldis mulle väga, see oli huvitav.

Neli õppijat koos õpetajaga köögis toitu valmistamas

Kui tund lõppes, saime natuke puhata ning hakkasime klassiga bologneset seente, hakkliha ja tomatitega valmistama. Õhtusööki tegime väga väikeses köögis. Hiljem sõime kõik koos, tekkis täitsa kodune tunne.

Söök söödud, sõitsime bussiga Haapsalu linna ning patseerisime seal pimedas ringi. 

Kuus õppijat rannapromenaadil jalutamas

Tegime huvitavaid pilte Haapsalu linnast ning käisime poes ja sõitsime tagasi Haapsalu õpilaskodusse.

Õpilaskodus me lõbutsesime, mängisime ja puhkasime

Teise päeva hommikul käisime kõigepealt hommikust söömas. Hommikuks oli mannapuder ja kaerapuder kohviga.

Peale hommikusööki me läksime tundi. Tunni alguses me vaatasime videoid tööohutusest ning peale seda me läksime garderoobi, et panna selga tööriided ning õpetaja Villu Vapper andis meile töökindad ning kiivrid, et saaksime tööd teha. Teisel päeval tõime kuurist puuliistud, siis saagisime need teatud pikkusega tükkideks ning lõime need naeltega seina. Peale seda hakkasime seina ehitama. Õppisime kuidas akutrelli ning haamrit kasutada. Saime enamus seinast samal päeval valmis. Pärast tööd oli vaja koristada tööala. 

Kolm  ohutusvestidega inimest ehitavad seina
Kolm ohutusvestiga inimest ehitavad seina
Haapsalu varemetel näha seitsme inimese varju

Peale koolipäeva käisime Haapsalu linna peal. Haapsalu oli väga ilus väike linn. Käisime mere ääres jalutamas, kus tegime luikedest pilte. Viibisime ka Haapsalu linnuses, kuhu oli peidetud mänguväljak. Haapsalu linnus oli huvitav. Veel käisime vaatetornis.

Pärast läksime sööma Pizza Grandesse, meil oli laud broneeritud kella viieks. Veiko sõi makaronid 2 minutiga ära ja kõik imestasid. Sealsed toidud olid väga maitsvad. Kokku läks toitude peale meil üle 80 euro, mis on suht palju, aga elab üle. 

Õppijad sadama ääres jalutamas

Õhtul peale söömist, vurasime Rohuküla sadamasse. Puhus tugev tuul, aga vaatepilt oli ilus. Geiti tegi päikeseloojangust ja pilvedest, mis mere kohal olid, pilti. Kõndisime mööda sadama äärt.

Pimedas kaks kogu seisavad rongi peal

Tagasiteel käisime veel Haapsalu Raudtee-Sidemuuseumi õuealal jalutamas. Romet ja Mark ronisid ning uurisid ronge, Geiti püüdis neid pildistada. Üks rong oli aastast 1951.

Ühikas oli meil samal õhtul ka teejoomine. Käisime rühmajuhendaja Minniga poest küpsiseid ostmas. Tõime šokolaadi- ja kaerahelbeküpsiseid. Tee koos küpsistega on alati maitsev. 

Valmisehitatud sein koos ukseavaga

Haapsalu ehitusmooduli viimasel päeval läksime  koos grupikaaslastega maja juurde ning lõpetasime oma vajaliku töö.

Saagisime  laudu ja pärast panime need lauad seina külge ja lõime haamriga naelad sisse. Pärast seda kui meil töö valmis oli, näitas õpetaja Villu Vapper mõningatele mingeid juhiseid, et kuidas masinaid ohutult kasutada - saagisime tikksae, ketassaega ja mootorsaega.

Pärast juhendamist koristasime koos teiste KuVa grupikaaslastega ehitusala .Kui meil ehitusala koristatud sai, läksime lõunat sööma. Seejärel liikusime tagasi klassi, kus oli meie klassil viimane teooriatund ehitusmoodulis.

Viimases tunnis vaatasime õppefilmi metsa raiumisest.

Pärast videote vaatamist rääkis ehitusõpetaja Villu Vapper erinevatest katusest. Kui meil tunnid läbi sai siis hakkasime Astangule tagasi sõitma. Tagasiteel bussis tekkis soov järgmisena grupiga Lõuna-Eestisse minna.

Kokkuvõtteks ütleme, et me jäime rahule selle õppereisiga, oli tore nädal. Oli hea, et saime tuttavaks klassikaaslastega, õppisime  rohkem teineteist tundma. See oli väga huvitav kogemus. Oli tore koos klassiga ööbida 2 ööd teises linnas, mida ei ole varem juhtunud. Väga lõbus oli, jääb meile kindlasti meelde.

Saime sealt palju uusi kogemusi ja teadmisi ehitustöödest ning Haapsalu KHK jättis endast päris hea mulje. Mitu õppijat olid esimest korda Haapsalus ja seetõttu oli põnev linna avastada. Üks õppija annaks kümne punkti skaalal sellele Haapsalu tundide külastamisele 6,5 punkti.

Mõned õppijad kaaluvad varianti minna ehitust õppima. Kunagi ehituse peal head palka saada oleks tore.