Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Kohanemislaagrist võttis osa 43 õppijat

23.09.2022

Meremehe mütsi ja surnupealuu maskis päikeseprillidega õppija poseerimas mõlemad käe näpud püsti

Üle mitme aasta korraldati sel sügisel Astangu Keskuse õppijatele taas kohanemislaager Paunküla Spordilaagri territooriumil. Laagrisse tuli kolmeks päevaks kokku 43 õppijat kutse- ja tööõppekursustelt: pagar-kondiitri abi, abikoka, kaubanduse abitöötaja, puidutöötleja erialadelt ning puidusuunalise kohanemiskursuse KP rühmast.

Paunküla Spordilaager asub 50 km Tallinnast Tartu suunas Kose vallas Harjumaal. Laagris on kokku 60 majutuskohta. Koos rühmajuhendajate ning õpetajatega mahtus kogu laagri seltskond vanasse koolimajja. Kõik päevad kolmapäevast kuni reedeni olid täis erialaseid tegevusi, spordivõistlusi ning mänge.

Lõbus meeskonnapilt. Igal ühel kas temaatiline mask, parukas või kannab muud aksessuaari.

Rühmad koos juhendajatega külastasid erinevaid huvitavaid ettevõtteid ja kohti. Abikoka ja pagari rühmad käisid vaatamas suuremat Rimi kauplust ning kaupluse tööruume, kaubanduse abitöötajad külastasid Coop’i kauplust ning Ardu poodi. Lisaks käisid õppijad külas meetalus „Laastu Mesi“, kus toodetakse meemarmelaadi ja Ahisilla taluaias, kus võis näha õnnelikke kanu, kasvatati pipraid, ingverit ja muud huvitavat. Puidu erialade õppijatel olid kaasas tööriided ning kummikud, vajalikud tööriistad. Mootorsaed panid valmis õpetajad. Nagu varasematel aastatel, tehti hoolimata vihmast kokkulepitud töid: võeti maha mõned puud, lõhuti halgudeks ja laoti riita.

Grupp inimesi seisab ja vaatab kanasid

Kohanemislaagri peamine eesmärk on, et erinevate erialade õppijad saaksid paremini omavahel ja õpetajatega tuttavaks. Selleks jagati kavala puslemänguga kõik noored kuude rühma, rühmade nimed olid valitud laagrisärkide järgi: punased, sinised, rohelised, lillad, mustad ja oranžid. Iga särki kaunistas kiri „#paunküla22“ ja neid särke on hea kanda Astangul ka edaspidi.

Värvilised meeskonnad võistlesid omavahel jalgpallis, teatevõistlustel, viktoriinis ja maastikumängus. Kõik rühmad olid kordamööda köögitoimkonnas ning aitasid lauda katta ja nõusid pesta. Söögiaegadel sai kogu laager kokku vana koolimaja sööklas, kus head ja paremat jagus kõigile. Pagarid ja abikokad tegid ka juba varem Astangu Keskuses laagrisse kaasa võtmiseks suupisteid ning saiakesi, mis ahjus soojaks tehtult maitsesid vahepausidel suurepäraselt. Erilise kiituse osaliseks said meie laagri kokk ja menüü kokku pannud õpetajad!

Õppija oksa saagimas, õpetaja aitab hoida oksa. Taustal näha teisi õppijaid samuti saagimas.

Igal õhtul kogunes laagriseltskond kokku päeva lõpus pilte vaatama. Nii said kõik teada, mida erinevad rühmad päeval tegid ja kus käisid. Neljapäeva õhtul toimunud diskol tantsisid põhiliselt õpetajad, sest enamus õppijaid olid värskest õhust ja pikast päevast üsna väsinud.  Viimasel päeval pakkis kogu laager oma asjad, koristasid toad ja köögi ning suundusid kõik koos Paunküla matkarajale. Laagri eduka lõpetamise puhul sai iga õppija tänukirja, šokolaadikese ning käepaela. Metsa all söödi veel kaasavõetud maitsvat suppi ja mõnusat Tosca kooki ning asuti väsinult koduteele.


Järgmisel aastal kohtume jälle septembrikuus uute ja vanade õppijatega kohanemislaagris! Suur aitäh kõigile toredatele õpetajatele ja rühmajuhendajatele!

Õppekorralduse spetsialist ja laagri korraldaja Piret Põllu