Prindi lehekülg

Kingiturul käis ligi 600 külastajat

10.12.2019

Kauplemine müügialal.

Laupäeval, 7. detsembril toimunud traditsiooniks saanud Erilisel Kingiturul käis ligi 600 külastajat, et leida kingikotti erilisem kink ja veeta tore päev koos perega. Külastajate rohkus näitab, et kingiturg on leidnud oma tee inimeste südamesse ning üha enam väärtustatakse erivajadusega inimeste poolt valmistatud tooteid.

Müügialal müüs erivajadusega inimeste poolt valmistatud tooteid ligi 30 kauplejat, kelle müügilauad tühjenesid tundidega. Kauplejate tagasiside põhjal vastasid müügitulemused ootustele ning paljudel oli rekordmüük. Ühe kaupleja sõnul teenis ta Kingiturul osalemisega lausa ühe kuu elamisraha ja saab sel aastal muretult jõule pidada. Head meeleolu lisasid esinejad ja jõuluviktoriin. Flöödiga esines Maarja Haamer ning jõululauludega astusid üles Astangu keskuse lauluring. Jõuluviktoriinist said osa võtta nii kauplejad kui külastajad, kes haarasid võimalusest koheselt ka kinni.

Lastealal sai lisaks joonistamisele ja meisterdamisele teha tutvust väikeste loomakestega. Pai sai teha küülikule, kilpkonnale, rotipojale ning kuulata, kuidas tuvid suhtlevad omavahel. Kõige suuremat elevust tekitas madu, kellele julgemad tegid pai ning veel julgemad võtsid mao endale kätte või lasid ümber kaela panna. Lastele tõi lisarõõmu jõuluvana, kes pakkus kõigile kommi ning päkapikk, kes tegi näomaalinguid.

Vaata ürituse pildigaleriid.

Eriline Kingiturg toimus oma nime all juba kolmandat aastat ning annab erivajadusega inimestele ja nendega seotud organisatsioonidele võimaluse ilma müügikoha tasu võtmata tutvustada ja müüa oma tooteid. Samuti pöörata tähelepanu erivajadusega inimeste erinevatele oskustele.

Kauplemine müügialal Lapsed teevad pai maole Jõuluviktoriinis osalejad vaatavad seinal olevaid küsimusi