Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

HEVI mess aitab haridusliku erivajadusega õppijatel leida sobiva ameti

31.01.2020

HEVI messi flaier

Neljapäeval, 5. märtsil kell 11-15 toimuv HEVI mess aitab haridusliku erivajadusega õppijatel leida sobiv amet kutsekoolist ning tugispetsialistid ja lapsevanemad saavad arutleda teemadel, kuidas paremini toetada õppijat liikumisel ühest koolisüsteemist teise ja hoida õpimotivatsioon kuni lõpetamiseni.

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess toob kokku kutseõppeasutused üle Eesti, et tutvustada haridusliku erivajadusega õppijatele sobivaid erialasid. Kohal on ka noorteorganisatsioonid, Eesti Töötukassa karjäärispetsialistid ja teised tugiteenuste pakkujad.

Päeva jooksul saab noor osa võtta erinevates hobitubades. Näiteks kunstitoas joonistada või meisterdada, pannkoogitoas küpsetada  pannkooke ja vahvleid koos Astangu Keskuse õppijatega, pagarierialale mõtlevad noored saavad kätt proovida pagari töötoas. Lähedastele ja spetsialistidele mõeldud töötubade fookuses on aidata noorel paremini liikuda ühest koolisüsteemist teise, kohaneda uute oludega ja säilitada motivatsioon kogu õppes osalemise aja. Kõik selleks, et nii ameti omandamine kui ka hilisem tööellu suundumine oleks võimalikult sujuv. Messil ei jää puudu ka meelelahutusest ning kohvikus saab kõhtu täita nii soolase kui magusaga.

2018. aasta HEVI messil oli erialasid tutvustamas 12 kutsekooli üle Eesti ning külastajaid käis päeva jooksul läbi 300 ringis. Osad põhikoolid tulid kohale lausa Eesti teisest otsast, näiteks Valga Jaanikese kool tuli koos õppijate, lapsevanemate ja töötajatega ning veetsid sisukalt aega lausa 4 tundi.

Kutseõppeasutustel palume HEVI messile eksponendiks registreeruda SIIN. Lisainfot saab e-kirja teel [email protected] või telefonil 56252011.

Rohelise-musta pagari riietes ja musta kokamütsiga mees valab tainast vahvliküpsetajale, kõrval jälgimas samuti rohelise-musta kokariietusega noormees. Pilt pannkoogi valmistamise õpitoast.