Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Direktori õppeaasta alguse tervituskõne

07.09.2023

Direktori avaaktusel kõnet pidamas

Head õppijad, lapsevanemad, lähedased, head töökaaslased

Täna algab uus õppeaasta Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses. See on Keskusele juba 28. õppeaasta. Nende aastate jooksul oleme saanud siin tegeleda kutserehabilitatsioonile toetuva õppetööga. Oleme õpetanud koos rehabilitatsioonialase toega ja püüdnud luua paremat elu tuhandetele inimestele. Mul on väga hea meel, et saame seda kogemust jätkuvalt pakkuda. Kui varasemalt rahastas meie tegevust sotsiaalministeerium, siis sellest õppeaastast on meie peamiseks koostööpartneriks ja rahastajaks Haridus- ja Teadusministeerium.


Käesoleval 2023/2024. õppeaastal asub keskuses teadmisi ja oskusi omandama 113 õpilast. Neist 74 on esmakursuslased. Osad õpivad kohanemis- ja kutsevaliku kursustel, osad tööõppe- ja kutseõppekursustel.

Meile teeb au, et Astangu Keskust usaldatakse üle kogu Eesti. Rohkem kui 50% õppijates on tulnud keskusesse väljastpoolt Tallinna. Head õppijad, see võimaldab teil järgnevatel kuudel saada endale sõpru üle Eesti. Kasutage seda võimalust kohe kindlasti, sest sõbrad on siin ilmas üheks suurimaks väärtuseks.


Head õpilased, lapsevanemad ning lähedased. Et teil oleks lihtsam Astangu Keskuse elust aru saada ja sisse elada, avan teile nüüd mõningaid keskuse toimimise ja väärtuste tahke.

Iseenesest mõistetavalt väärtustame Astangu Keskuses haridust. Me oleme oma tööelu pühendanud teiste õpetamisele, et viia tarkust rohkemate inimesteni. Et Eestis oleks väärt haridus kättesaadavam rohkematele inimestele. Sest uued teadmised ja oskused annavad inimesele juurde vabadust ise rohkem otsustada ja hakkama saada. Nii saab igaüks meist liikuda iseseisvama elu suunas.

Aga me väärtustame siin ka turvalist, hubast ning õppe- ja vaba aega toetavat keskkonda.  Nagu on näha ja ehk mõni teist saanud juba ka tunda, käivad hetkel ehitustööd nii majas sees kui väljas. Keskuses lõpetatakse kohe vanade valgustite ja ventilatsiooni väljavahetamine uuemate vastu.  Keskuse välialal müttavad ekskavaatorid ja traktorid. Vabandan teie ees võimalike ebamugavuste pärast, aga kannatame selle ära. Selle tulemusel saame juba praegu hingata siseruumides värskemat õhku ja toimetada valgemates klassiruumides. Paari kuu pärast on nii töötajate kui õppijate päralt palliplats, välijõusaal, jooksurajad. Samuti valmib teraapiaaed koos väliklassi ja mitme varjualusega, kus saab nii õpptööd läbi viia kui ka õppetöö välisel ajal puhata. Hetkeline kannatus on kõike seda väärt.

Turvaline keskkond tähendab ka seda, et kõik töötajad ja õppijad seisavad siin ühiselt selle eest, et kius ja pahatahtlikus ei astuks sisse keskuse uksesest.

Astangu tööpere seisab selle eest, et siinne keskkond oleks sõbralik. Et õpetajad ja õpilased oleks sõbralikud omavahel. Et sõbralikkus ja tahe säiliks ka uute teadmiste ja oskuste omandamise suhtes 

Me väärtustame veel väga ka koostööd ja üksteise toetamist. Me soovime, et keegi  ei peaks üksi haridusmaastikul ronima. Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses on igale õppijale ja tema lähedasele toeks tugivõrgustik kogenud õpetajate, rühmajuhendajate, terapeutide, tööhõivespetsialistide, sotsiaaltöötajate ja teiste abistajate näol. Kõik nad pakuvad tuge nii elulistes kui õppetööga  seotud küsimustes. Meie keskuses ronitakse oskuste ja teadmiste omandamiseks künkalt künkale kõik koos, sõbralikult, üksteisele abikäsi ulatades  ning aidates kukkujal uuesti püsti tõusta.

Veel paljude teiste väärtuste kõrval peame keskuses oluliseks väärtuseks RÕÕMUSTAMIST. Me rõõmustame koos Sinuga hea õppija, kui sa omandad uue teadmise või oskuse. Me rõõmustame, kui Sa ületada raskuse ja oled selle üle uhke. Me rõõmustame, kui Sa leiad rõõmu tundidest ja päevast keskuses. Me rõõmustame veel paljude pisemate ja suuremate asjade üle.  


Head õpetajad ja töötajad. Meie kätesse on usaldatud üle saja noore. Selle usalduse on keskus välja teeninud tänu teile ja teie suurpärasele tööle. Aitäh teile selle eest. Rõõmustan ja olen õnnelik, et saan uuele õppeaastale minna vastu nii ägeda tööperega. Jõudu meile!

Head õppijad, lapsevanemad, lähedased, tööpere. Aega on asuda uuele õppimise uurimisretkele. Hakkame ühiselt õppija liikuma sihtide suunas.

Soovin, et sellel teel jaguks rõõmu ja suudaksime kõik koos ületada võimalikud raskused. Nii saavutame positiivseid tulemusi uute oskuste ja teadmiste omandamisel, millest on abi iseseisvamas tulevikus. Usun, et meil saab olema tore ja asjalik koostöö. Nagu ütleb meie lipukiri: Loome koos paremat elu.

Head ja rõõmsat õppeaastat meile kõigile!

/Astangu Keskuse direktor Kert Valdaru/