Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Prindi lehekülg

Astangul on nüüd raamatud õppijatele kättesaadavamad

27.02.2023

Esiplaanil raamaturiiul, taustal naine loeb laua taga raamatut

Alates 1. jaanuarist 2023 on Astangu Keskuses raamatud õppijatele lähemal ja lihtsamini kättesaadavad.

Selle aasta algus paigutasime õppehoone ja õpilaskodu koridoridesse raamaturiiulid erineva kirjandusega ning raamatute laenutamiseks ei ole enam eraldi raatukogu. Igal õppijal on võimalik leida temale sobival ajal riiulist meelepärane raamat, võtta see lugemiseks ning hiljem tagasi panna. Tulevikus plaanime luua õppijatele koridoridesse ka mõnusad lugemisnurgad.

Raamatutel on oluline roll hariduses. Need aitavad parandada meie kirjaoskust, laiendavad sõnavara, avardavad maailmapilti ja arendavad analüütilist mõtlemist. Lugemine on tänapäeva maailmas hädavajalik oskus, kuid see nõuab pühendumist ja distsipliini. Halvad harjumused, nagu tundide pikkune nutiseadmetes veebi sirvimine, aeglustavad lugema õppimise edenemist ja pärsivad lugemisharjumuse kujunemist. Noorte keskendumisvõime väheneb aasta-aastalt ning sellega ka tähtede ja sõnade tundmine ning mõistmine.

Püüame omalt poolt Astangul nii õppetegevuses kui ka õppetöö välisel ajal tekitada noortes huvi raamatute vastu ning suunata neid sealt teadmisi ammutama ja ennast arendama.

Raamatud on väravaks teadmiste, mõistmise ja loovuse juurde. Need annavad meile hulgaliselt teavet, võimaldades uurida uusi ideid, laiendada oma teadmisi ja saada ülevaate erinevatest kultuuridest ning vaatenurkadest. Raamatud aitavad arendada ka kujutlusvõimet ja loovust ning kriitilise mõtlemise oskust. Lisaks sellele võivad raamatud olla mõnusaks meelelahutuseks, andes võimaluse põgeneda igapäevaelust ja uurida erinevaid maailmu. Lugemine võib samuti aidata lõõgastuda ja parandada vaimset tervist. Erinevates uuringutes on leidnud, et lugemine võib vähendada stressitaset, parandada mälu ja aidata vähendada depressiooni sümptomeid. Tekstide enda jaoks mõistetavaks töötlemine arendab meie sisekõne, misläbi mõistame paremini oma tundeid ja mõtteid ning saame endast parema pildi.

Lugedes saame targemaks, sõnaosavamaks ja õnnelikumaks ning kahtlemata on lugemisele kulutatud aeg väärtuslikult kasutatud. Kutsume teid pöörama tähelepanu lugemisele ja näitama head eeskuju ka kodus.

/Õppeosakonna juhataja Külliki Tamm/