Prindi lehekülg

Astangu sotsiaaltöötajat tunnustati aasta sotsiaaltöö praktikajuhendaja tiitliga

22.05.2020

Aasta sotsiaaltöö praktikajuhendaja tiitli üle rõõmustav Kaia lilledega

Astangu Keskuse sotsiaaltöötajat Kaia Tähe sai 2019. aasta sotsiaaltöö praktikajuhendaja tiitli, mis kuulutati välja Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) iga-aastasel sotsiaalvaldkonna töötajate tunnustusüritusel. Tunnustused anti välja 13 kategoorias.

„Mul on hea meel selle tunnustuse üle! Tänan oma meeskonda, et mind nominendiks seati“, rõõmustab Tähe tunnustuse saamise eest. „See tiitel kuulub auga Astangu keskusele ja kõigile minu kolleegidele, kes on praktikantide juhendamisega seotud“.

Tähe usub, et sotsiaalvaldkonna töötaja jaoks on oluline ülikoolis õpitud teadmisi reaalses elus klientidega proovida: „Olen ise saanud õpingute ajal olulisi kogemusi, ülevaate erinevatest sihtrühmadest ja klienditööst just praktikat tehes. Leian, et praktikakogemus annab uuele sotsiaalvaldkonda tööle tulijale enesekindlust ja julgust. Ootan ka edaspidi praktikante Astangule, et meie kogemust jagada!“.

„Kaia on säde! Ta on optimistlik, kirglik ja pühendunud!“, iseloomustab tööhõive ja sotsiaaltöö talituse juht Aivi Sobak oma talituse töötajat. „Pikaaegne kogemus valdkonnas võimaldab tal praktikantidele jagada mitmekülgseid teadmisi ning erinevaid võimalikke lahenduskäike. Kaia oskab end hästi asetada üliõpilase positsiooni, sellest lähtuvalt korraldada terviklik ja huvitavaid praktilisi kogemusi pakkuv periood. Oleme talituses Kaia tiitli üle tõeliselt uhked!“.

Kaia Tähe on sotsiaalvaldkonna spetsialistina Astangu Keskuse õppijate ja klientide heaolu eest hoolitsenud 17 aastat. Selle ajaga kogunenud teadmisi ja kogemusi jagab ta tulevastele sotsiaalvaldkonna töötajatele, kes tulevad meie keskusesse omandama praktilisi oskusi. Juhendajana on ta nõudlik, kuid samas toetav ja julgustav. Lisaks Astangu Keskuse töö tutvustamisele aitab ta oma tulevastel kolleegidel näha klienditöö tervikpilti - leida kohaliku omavalitsuse ja kogukonna teenuste paindlikul kombineerimisel kliendi jaoks parim võimalik lahendus. Tema jaks on tähtis leida lahendus inimese muredele, mille kaudu tema elu muutub paremaks ja tunneb ennast väärtustatuna.

Endale omase rõõmsameelsuse ja optimismiga süstib ta sama suhtumist ka oma tulevastele juhendatavatele ning innustab nägema pigem võimalusi kui takistusi.


2019. aasta laureaadid:

 • Aasta ESTA elutöö tegija - Helen Peeker, Tallinna Sotsiaaltöö Keskus
 • Aasta tegevusjuhendaja - Kristiina Kivest, SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus
 • Aasta sotsiaaltöötaja koostööpartner - Marju Metsaots, Päästeamet Lääne päästekeskus
 • Aasta hooldustöötaja - Tea Kütt, Jõgeva Vallavalitsus
 • Aasta sotsiaaltööd kajastanud ajakirjanik - Kadri Kuulpak, Ajaleht Postimees
 • Aasta lastekaitsetöötaja - Aljona Kazakova - Kohtla-Järve Linnavalitsus
 • Aasta sotsiaaltöö arendaja - Pirkko Runnel, Tallinna Laste Turvakeskus
 • Aasta sotsiaalala uurimistöö autor - Dagmar Narusson, Tartu Ülikool
 • Aasta sotsiaaltöö koolituse lektor - Marina Sepp, Mäekodu Asenduskodu
 • Aasta sotsiaaltöö praktikajuhendaja - Kaia Tähe, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus    
 • Aasta sotsiaaltöötaja - Väino Maasalu, Kohila Vallavalitsus
 • Aasta hoolekandeasutuse juht - Tatjana Stolfat, Narva Sotsiaaltöökeskus
 • Elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas - Tiina Kivirüüt, SA Elva Laste- ja Perekeskus

Sündmusel jagasid häid sõnu sotsiaalala töötajatele president Kersti Kaljulaid, sotsiaalminister Tanel Kiik ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Kolmapäeval, 20. mail toimunud üritust on võimalik järgi vaadata ESTA kodulehel oleva lingi kaudu. 

Ühispilt laureaatidega