Puidutöötleja
Puidutöötleja erialal omandatakse laiapõhjalisi üldteadmisi ja kitsamaid ametioskusi endale sobivaimas puidutöötlus valdkonnas.
Õppekava on kohandatud põhikoolis lihtsustatud õppes õppinutele. Õppima saab tulla ka siis, kui põhihariduse õpingud on jäänud lõpetamata või haridustase on nõutust kõrgem.
Osalejatelt eeldame praktilist kogemust või huvi puidutöö vastu. Samuti peab õppija tervislik seisund võimaldama antud erialal õppimist ja peale lõpetamist tööle asumist puidutöötlusettevõttes.
Õppeaeg: 2 aastat
Kohti õpperühmas: 7
Kutsestandardi tase: 3
Õppe läbimisel saavutab õppija puidutööstuse üldise ettevalmistusega oskustöölise kutse Puidutöötleja tase 3 erialal. Lõpetamisel märgitakse tunnistusele osakutse ja tase vastavalt omandatud oskustele.
Puidutöötleja tase 3 on üldise ettevalmistusega tööline puidutöötlemise ettevõtetes, nt sae-, höövli-, spooni-, vineeri-, liimpuitmaterjalide- ja mööblitööstus, sh pehmemööblitööstus. Ta teeb iseseisvalt või osalisel juhendamisel töid tüüpolukordades.
Praktilise tegevuse ja tööainete moodulid:
- puidutöötleja kutse alusteadmised;
- tööalase suhtlemise alused;
- joonestamine;
- materjalid ja nende ettevalmistus;
- puidutöötlus;
- kehaline arendamine;
- valikained;
- praktika ettevõttes.
Astangu Keskuse puiduerialal lõpetanud on tööle asunud ettevõtetesse: Neiser Grupp, Brenstol, Klavis, Plaatdetail OÜ jne. Puidutöötlemise ja puittoodete tootmisega tegeleb Eestis ca 1000 ettevõtet, kus hõivatud on ligikaudu 10 500 inimest.
Puidutöötleja õppekava ja rakenduskava
Hindamine
Õppijakandidaadi hindamine toimub vestluse ja töökatse vormis. Hindamise eesmärk on selgitada välja õppijakandidaadi sobivus puiduerialal õppimiseks.
Kandideerimine
Kandideerimine puidutöötleja erialale toimub läbi infosüsteemi SAIS: https://www.sais.ee/AdmissionSearch/View/