Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Õpilaskodu

Meie õpilaskodus pakutakse majutust inimestele, kes elavad Tallinnast kaugemal. Kolmel korrusel asuvas õpilaskodus on kohti kokku 70-le inimesele. Toad on kahe-, kolme- ja neljakohalised. Lisaks on sviit, kus pakume majutusvõimalusi ka oma külalistele, õppijate lähedastele ja vilistlastele.

Toetame õppetöö ajal koduga kontakti säilimist ja õpilaskodu elanik on nädalavahetustel, vaheaegadel ning riiklikel pühadel kodus.

Õpilaskodu on avatud õppetöö ajal esmaspäevast reedeni ja nädalavahetustel on suletud (õpilaskodusse saavad õppijad tulla pühapäeva lõunast).

Õpilaskodu 2. korrusel on ööpäevaringselt tööl 2 hooldajat, kes abistavad õppijaid hügieenitoimingutes ja igapäevaelutegevustes. Õpilaskodu 3. ja 4. korruse peale töötab tegevusjuhendaja, kes on tööl iga päev 14.00- 23.00. Tegevusjuhendaja abistab ja suunab õpilaskodu elanikke igapäevaelutegevustes, vaba aja veetmise võimaluste leidmisel.


Kolm õppijat mängivad õpilaskodu toa põrandal lauamängu

Mis on tubades?

Igas toas on õpilaskodu elanikul oma voodi ja öökapp, ühiseks kasutamiseks on toas riidekapp, kirjutuslaud, riiul, külmik ja dušši või vanniga tualettruum. Toas on võimalik kasutada isiklikku veekeedukannu, arvutit, raadiot, telerit (vajalik on oma digiboks), kuid soovitame tehnika osas leppida kokku toakaaslastega, kes mille kaasa võtab. Lubatud ei ole kasutada keeduspiraali, puhurit ja suure võimsusega muusikakeskust.


Mida saab õpilaskodus teha?

Õpilaskodu tegevused valmistavad õppijaid ette iseseisvaks eluks ja tööl käimiseks. Õpilaskodu elanikud õpivad igapäevategevusi, näiteks:

  • rahaplaneerimine;
  • poes käimine;
  • toiduvalmistamine;
  • toa koristamine, pesumasina kasutamine;
  • ühistranspordi kasutamine;
  • kultuuriürituste külastamine.

Uute tegevuste ja oskuste õppimist toetavad õpilaskodus töötajad. Samuti on oluline roll tööeluks ettevalmistumisel ka iseseisvalt õigeks ajaks õppetöösse jõudmine ja piisav uneaeg. Selleks on õpilaskodus sisekord, mis näeb ette öörahu kella 23st kella 7ni. Hommikuse äratuse ja õigeks ajaks õppetöösse jõudmise eest vastutavad õppijad ise.

Vaba aja veetmiseks ja teleri vaatamiseks on puhkenurgad õpilaskodus ning õhtuti toimuvad ka ühistegevused spordisaalis.


Kes teeb süüa ja koristab?

Keskuse sööklas on võimalik süüa hommiku- ja lõunasööki, mis on õppijatele tasuta. Õhtusöögi valmistab õpilaskodu elanik ise. Selleks on kõigil korrustel köögid, kus õppija saab kasutada oma isiklikke nõusid (pott, pann, söögiriistad) ja valmistada endale meeldiva toidu. Tubade puhtuse ja korra eest hoolitseb iga õppija ise, korra hoidmist kontrollitakse iganädalaselt. Samuti hoolitsevad õpilaskodu elanikud oma riiete ja voodipesu puhtuse eest, selleks on võimalus kasutada pesumasinat. Pesumasina kasutamine on tasuta, pesupulber peab õpilaskodu elanikul endal kaasas olema.


Palju õpilaskodu maksab?

Õpilaskodu majutustasu on 50 € kuus. Majutustasu katab ruumi kasutamise, kütte, elektri, vee ja prügiveo kulu. 

Õpilaskodu elanikul tuleb õhtusöögi valmistamiseks osta toiduained ning nädalavahetusteks kojusõiduks sõidupiletid.


Enne õpilaskodusse elama asumist tutvu: