Eriline Kingiturg

Aeg: detsember 2020

Koht: Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus (Astangu 27, Haabersti, Tallinn)

Erilisel Kingiturul on müügil tooted, mis peidavad oma lugu. Igast loost leiab erivajadusega inimese, kes on oma kätega valmistanud müügil olevad tooted. Need tooted kannavad endas valmistamise rõõmu ja hingesoojust, aga ka lootust ja unistusi. Eriliselt Kingiturult leiad kingi, milles peituvat lugu saad saajale edasi rääkida ja jagada kingiga kaasa tulevat headuse rõõmu. See rõõm on kõige ehedam ja puhtam, mida ühte kinki on võimalik panna.

Tootevalikust leiab käsitöötooteid alates ehetest ja taaskasutatud riidest valmistatud kaisukarudest lõpetades kaltsuvaipade, väiksemate mööbliesemete kui ka maalidega. Toodangut tulevad müüma 30 erivajadusega inimest või nendega seotud organisatsiooni. Kauplejate hulgas on Tallinna Tugikeskus Juks, SA Maarja Küla, Kadaka Põhikool, MTÜ Think Eesti, Vaimse Tervise Keskus, MTÜ Kakora, Valge Kassi Maja, Eesti Pimemassööride Ühing, Astangu Kutserehabilitatsioonikeskus ning eraisikust erivajadusega inimesed.

Lastealal meisterdatakse ja joonistatakse. Miniloomaaias näeb nii tavalisemaid kui ka veidi erilisemaid loomakesi. Ka jõuluvana leiab aeg-ajalt aega sisse astuda ja kuulata laste kingisoove. Kui nälg hakkab näpistama, leiab kohvikust erivajadusega inimeste poolt valmistatud küpsetisi ja suuremat kehakinnitust. 

Tule ja leia kink, mis peidab oma lugu!

Ave Aun

kommunikatsioonispetsialist

 

Saalis kingituru müüjad leti taga kaupa näitamas ja külastajad vaatamas. Seinale riputatud vaibad, lettidel paistavad erinevad käsitööesemed.

Jõuluvana pakub messialas kommi tüdrukule, kõrval vaatab ema süles väike laps.