Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Eriline Kingiturg

2020. aasta Eriline Kingiturg lükkub koroonaviiruse leviku tõttu edasi kevadesse. 

Astangu Keskuse tooteid on võimalik osta Facebooki lehe Head Asjad Astangult või kodulehe kaudu. 

Erilisel Kingiturul on müügil tooted, mis peidavad oma lugu. Igast loost leiab erivajadusega inimese, kes on oma kätega valmistanud müügil olevad tooted. Need tooted kannavad endas valmistamise rõõmu ja hingesoojust, aga ka lootust ja unistusi. Eriliselt Kingiturult leiad kingi, milles peituvat lugu saad saajale edasi rääkida ja jagada kingiga kaasa tulevat headuse rõõmu. See rõõm on kõige ehedam ja puhtam, mida ühte kinki on võimalik panna.

Tootevalikust leiab käsitöötooteid alates ehetest ja taaskasutatud riidest valmistatud kaisukarudest lõpetades kaltsuvaipade, väiksemate mööbliesemete kui ka maalidega. Toodangut tulevad müüma kuni 35 erivajadusega inimest või nendega seotud organisatsiooni. Kauplejate hulgas on varasematel aastatel olnud Tallinna Tugikeskus Juks, SA Maarja Küla, SA Hea Hoog,  Kadaka Põhikool, MTÜ Think Eesti, Vaimse Tervise Keskus, MTÜ Kakora, Valge Kassi Maja, Eesti Pimemassööride Ühing, OÜ Solve et Coagula, Astangu Kutserehabilitatsioonikeskus ning eraisikust erivajadusega inimesed.

Lastealal meisterdatakse ja joonistatakse. Miniloomaaias näeb nii tavalisemaid kui ka veidi erilisemaid loomakesi. Ka jõuluvana leiab aeg-ajalt aega sisse astuda ja kuulata laste kingisoove. Kui nälg hakkab näpistama, leiab kohvikust erivajadusega inimeste poolt valmistatud küpsetisi ja suuremat kehakinnitust. 

Tule ja leia kink, mis peidab oma lugu!

NB! Palume arvestada võimalusega, et koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu võib üritus ära jääda. Anname sellest teada esimesel võimalusel. 

Ave Aun

kommunikatsioonispetsialist

 

Saalis kingituru müüjad leti taga kaupa näitamas ja külastajad vaatamas. Seinale riputatud vaibad, lettidel paistavad erinevad käsitööesemed.

Jõuluvana pakub messialas kommi tüdrukule, kõrval vaatab ema süles väike laps.