Keelekümbluse kutsevaliku õpe Edgar
Keelekümbluse kutsevaliku õpe Edgar on mõeldud muu emakeelega noortele, kes soovivad omandada eesti keelt sobival tasemel, et jätkata õpinguid Astangu Keskuse teistel õppekavadel või mõnes teises kutseõppe asutuses.
Kursusele on oodatud noored, kes on lõpetanud põhikooli riikliku või lihtsustatud (mitte toimetuleku) õppekava alusel ning kelle eesti keele oskus (nii suuline kui kirjalik) on piisav, et osaleda õppetöös. Samuti on vajalik ladina tähestiku tundmine ja kasutamise oskus, kuna õppetöö toimub eesti keeles.
Keeleõpe toimub lõimitud aine- ja keeleõppe meetodil (LAK-õpe), mis tähendab, et eesti keelt õpitakse igapäevaste õppetegevuste ja suhtlemise käigus. Õppetöö toimub eesti keeles, pakkudes samal ajal õppijale tuge keele omandamisel. Õppijatele on tagatud tugiteenused. Kui keskuses ei ole õppija emakeelega tugispetsialiste, otsime lahendusi koostöös õppija perega.
Kutsevaliku õppesse ootame õppima noori, kes:
- on lõpetanud põhikooli, kuid ei ole kindlad oma karjäärivalikutes
- on omandanud põhihariduse lihtsustatud õppekava alusel
- on omandanud põhihariduse riikliku õppekava alusel (sh väikeklassis või 1:1 õppes), kuid vajavad sotsiaalsete oskuste arendamisel täiendavat tuge
- ei ole lõpetanud põhikooli, kuid on 17- 25 aastased
- on katkestanud õpingud kutsekoolis või gümnaasiumis
- on valmis pärast õppe läbimist jätkama õpinguid kutseõppes või tööõppekursusel või asuma tööle
NB! Õpe ei sobi õppijatele, kes ohustavad enda ja teiste turvalisust, ei järgi üldtunnustatud käitumistavasid ega suuda keskenduda ülesannete täitmisele. Õppija tervislik seisund peab võimaldama proovida erinevaid erialasid.
Õppeaeg: 1 aasta
Kohti õpperühmas: 8
Põhiõpingute moodul:
- suhtlemise alused
- õpioskused
- kehakultuur
- õpitee ja töö muutuvas maailmas
Valikõpingute moodulid:
Erialamoodulid
- abikoka töö alused
- pagaritöö alused
- puidutöö alused
- kaubapaigutaja töö alused
- majaväline moodul
- tööharjutus
- erialane matemaatika
Üldpädevuste moodulid
- igapäevaeluoskuste treening (toiduvalmistamine, koristustööd, rõivahooldus)
- arvutiõpetus
- loovtegevused
- kultuur ja ühiskond
- kunstiõpetus
- käelised tegevused (keraamika, kangastelgedel kudumine)
Praktika
Kõik keelekümbluse kutsevaliku õppe õpilased läbivad kaks praktikat: keelepraktika eestikeelses keskkonnas ning töökogemuse omandamise praktika, mille sisu ja ülesanded kujunevad õppija soovide, vajaduste ja valitud õppesuuna järgi.
Õpingute info
Kutsevaliku õpe toimub koostöös Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooliga. Õppijad kantakse Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õppijate nimekirja. Lõputunnistuse väljastab Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool. Õppetöö toimub Tallinnas, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses.
Õppijatel on võimalik taotleda kõiki soodustusi ja toetusi (nt sõidukulude hüvitist ja õppestipendiume), mis on mõeldud kutseõppeasutuse päevases õppevormis täiskoormusega õppivatele õppijatele.
Lisainfo: Kutsevaliku õppe õppekava ja rakenduskava
- Vastuvõtu lävend
-
Kutsevaliku õppesse ja kohanemiskursustele sisseastumisel viiakse õppijakandidaadiga läbi vestlus ja täiendav hindamine.
Hindamise eesmärk on selgitada välja õppijakandidaadi sobivus õppetöös osalemiseks.