Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Print page

Õpiränne Kreekas möödus linnutiivul

20.06.2022

Kreeka õpirändel ühispilt, käed kõigil üles tõstetud

Ajavahemikul 22. mai – 4. juuni said taas puidutöötleja ja abikoka eriala õppijad üle mitme aasta minna välispraktikale. Seekordseks vastuvõtjaks oli Theotokos Foundation Ateenas.

Mõlemast erialast osales rändel 2 juhendajat ja 4 õpilast. Enamike õpilaste jaoks oli tegu esimese kaugema reisiga ja vaid üks oli varem lennukiga lennanud. Kohapeale lendasime pühapäeval läbi Müncheni ning peale majutumise ja lähedalasuvas restoranis söömise, muud sel päeval teha ei jõudnudki.

Esmaspäevast algas praktika. Theotokos Foundation on erivajadustega inimeste keskus, kus leiavad rakendust erivajadusega inimesed kuni 35. eluaastani. Tegevus toimub läbi praktilise töö ning kliendid saavad soovi korral vahetada eriala, milles nad osalevad. Kliendid, kelle oskused ja motivatsioon võimaldab, saavad osa võtta ErgAxia programmist, mis on suunatud klientide rakendamisele avatud tööturule läbi toetatud töölerakendamise (TTR) metoodika. Väga oluliseks peetakse sotsiaalseid oskuseid, näiteks suhtlemist, otsuste vastuvõtmist, aga ka käitumist nii töö kui vaba aja sisustamisel. Ka kinos, teatris või restoranis käimine on oskused, mida on vaja õppida.

Praktika käigus tutvusid abikoka eriala õppijad mitmete Kreeka toitude valmistamisega, näiteks tehti koos moussakat ja baklavaad. Puidutöö õppijad keskendusid käsitööle. Töökoja reeglid ei luba õppijatel ise masinatel tööd teha ning samu reegleid pidime järgima ka meie. Kahe nädala jooksul valmisid Astangu õppijatel võinoad, pannilabidad, tislerisõlmed, mõned kuumaalused ja teised tooted. Lisaks tööle tutvustasime Kreeklastele ka Astangu keskust ning Eesti kultuuri. Abikokad valmistasid kiluvõileibu ning kamavahtu. Üheskoos vastuvõtjatega prooviti ka kaerajaani tantsida.

Vabal ajal nautisime kohalikku kultuuri ja maitsesime teisigi rahvustoite. Külastatud sai kuulsat Akropolist ja selle muuseumi, Ateena parlamendihoonet ja arhitektuurimuuseumi. Reisi tipuks võib lugeda päevakruiisi Hydra, Porose ja Aigina saarele. Samuti ujumist soolases vahemeres. Maitsetest saime lisaks moussakale ja baklavaale tuttavaks ka souvlaki, lambaribide ja muude traditsiooniliste toitudega. Monastiraki turult sai soetatud ka suveniirid.

Tegevusi täis päevad lendasid kiirelt ning oligi aeg tagasiteele asuda. Seekord viis lend läbi Zürichi ning peale 2 nädalat päikesepaistet ja 30 °C temperatuure, võttis Tallinnas meid vastu pilvine ja karge kevadilm.  

Iga päeva kohta saab pikemalt lugeda õpirännete blogist.

/Puidutöö õppesuuna juht ja õpirände juhendaja Margus Koolme/