Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Print page

Töölaat

Töölaada poster

Septembris 2020 toimub viiendat korda Töölaat, kus osalevad ettevõtted on valmis tööle võtma just vähenenud töövõimega inimesi.

Vähenenud töövõimega inimestele mõeldud Töölaadal on tavapärase töömessi formaadi asemel rõhk pakutavate tööde kohapeal läbikatsetamisel. See annab tööotsijale parema aimduse, kas töö talle meeldib ja sobib. Samuti saab tööandjalt vahetut tagasisidet, kas tal on selles valdkonnas võimalust tööle saada või vajab veidi täiendamist ja juhendamist. Nii saab tööotsija ka enesekindlust juurde ja leida võimalusi ametil, mille peale ta varem ei tulnud või ei julgenud proovida.

Varasematel aastatel on kohal olnud kohvikukett, kus sai proovida smuutide valmistamist. Veel on kohalolijad saanud proovida koristusfirma seadmete käsitlemist, poekettide kauba sorteerimist, hotellivoodi tegemist jne. Osalejad saavad tutvust teha programmidega, mida näiteks Swedbank ja Häirekeskus oma igapäevatöös kasutavad. Tööde läbikatsetamine muudab tööotsija ja tööandja omavahelise suhtlemise lõbusamaks ja kaasahaaravamaks ning seeläbi on ka kergem saavutada kontakti. Isegi kui kohe töölepingut ei sõlmita, on võimalik suunduda ka praktikale ja selle käigus oma töösoovis ja oskustes veenduda.

Eelmisel aastal oli kohal 12 tööandjat ( Häirekeskus, ISS Eesti, Swedbank, Omniva, Ragn-Sells, Rimi Eesti, Maxima, SOL Baltics, Express Post, ABC Supermarkets, LaNoor, Merimetsa Tugikeskus) ning külastajaid käis läbi veidi üle 450 inimese, neile lisandusid Astangu Keskuse õppijad. Eelmisel aastal käis kohal ka TV3, mida saad vaadata SIIT. Sarnaselt eelmisele aastale on ka sel aastal esindatud tööandjaid erinevatest sektoritest.

Üritus on tasuta ning toimub Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses (Astangu 27, Haabersti, Tallinn).

Töölaata korraldab Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus koostöös Eesti Töötukassaga.