Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Print page

Välisvabatahtlikud

Välisvabatahtlikud jõuavad meieni Euroopa Solidaarsuskorpuse kaudu, millega liitusime 2017. aastal. See on meie jaoks hea võimalus võõrustada kuni aasta aega teisest Euroopa riigist pärit noort, kes panustab erinevatesse keskuse tegevustesse. Samuti toob iga uus välisvabatahtlik meile uut hingamist, häid mõtteid ja ideid ning teistsugust vaatenurka. 

Välisvabatahtliku kaasamine meie tegevustesse annab õppijatele ja klientidele hea võimaluse harjutada oma võõrkeele- ja suhtlemisoskust. Töötajad saavad praktiseerida oma keeleoskust ning kultuurideülene suhtlus avardab mõttemaailma, paneb märkama uusi võimalusi ja rikastab igapäevatööd. 


Ana Portugalist

Ana on 25-aastane neiu, kes on pärit kaunist Porto linnast Portugalist. Eesti on esimene riik, kus ta elab väljapool oma kodumaad. 

Varasest lapsepõlvest kuni gümnaasiumini õppis Ana klassikalist ja kaasaegset tantsu ning selle täienduseks ka muusikat ja draamakunsti. Ta on töötanud kaks aastat tantsuõpetajana, mil on õpetanud nii lastele kui täiskasvanutele paljusid erinevaid tantsustiile ja andnud liikumistunde.

Pärast gümnaasiumit õppis ta visuaalse kunsti ja multimeedia eriala ning avastas endas kire kino ja stsenaariumi kirjutamise vastu. Samuti sai teada, et talle meeldivad väga 2D- ja 3D-animatsioon, 3D-modelleerimine, fotograafia, graafiline disain ja digitaalsed illustratsioonid.

Ana alustas vabatahtliku tegevusega juba 11-aastaselt, kui ta osales oma kooli poolt juhitud projektis, mille käigus rühm vabatahtlikke õpilasi käis kaks korda nädalas hooldekodus, et eakaid kliente lõbustada ja neile seltsiks olla. Hiljem oli ta vabatahtlikuks AIDSi-vastases organisatsioonis, kus ta töötas peamiselt vaimse puudega inimestega. Selle organisatsiooni kaudu oli tal ka võimalus töötada väärkoheldud tüdrukute turvakodus ja kasvatuslikus kinnipidamisasutuses ning anda koolis seksuaalkasvatuse tunde.

Vabatahtliku tegevuse kõrvalt on Ana töötanud toitlustuses ja teeninduses, pakkunud meelelahutust laste pidudel, vastanud kõnedele kõnekeskuses ning alates 2018. aastast on ta ka keha augustaja (bodypiercer).

Ana armastab telkida ja matkata, kuid pole kunagi proovinud ühtegi talispordiala ega talvist tegevust. Ta nägi Eestis elus esimest korda lund. Ana elab taimepõhist vegan elu alates 2016. aastast ning seisab kirglikult loomade ja nende õiguste eest. Teda ootavad kodus koer, kolm kassi, jänes ja habemega draakon.


Isabella Saksamaalt

Isabella naeratab kaamerasse, taustal seinale riputatud kootud vaibad

Isabella on rõõmsameelne 18-aastane neiu imekaunist Dingolfingu linnast Saksamaa lääneosast Baieri liidumaalt. Oma vabatahtlikku tegevust alustas ta juba 13-aastasena, kui juhtis koos kahe teise noorega katoliku suunitlusega noorte gruppi. Nende ülesandeks oli planeerida ja korraldada väljasõite ning laagreid, korraldada küpsetiste müüke ja väiksemaid kohalikke heategevuslikke laatasid. Nad viisid läbi pisematele lastele mänge, käsitöö töötubasid ja meisterdamist.

Lisaks sellele osaleb ta linna noorteorganisatsioonis Kreisjugendring (KJR), kes avalik-õigusliku asutuse osana korraldab lastele ja teismelistele erinevaid vabaaja tegevusi. Muuhulgas panustas Isabella kahel aastal 8-12 aastastele tüdrukutele mõeldud ratsalaagri läbiviimisesse.

Isabella rikastas 2020/2021. õppeaastal meie keskuse õppijate ja töötajate päevi, kasutades oma varasemaid kogemusi: erinevate ürituste korraldamistes kaasa lüües, õppijatele vabaaja tegevusi läbi viies, aga ka saksa keelt ja kultuuri tutvustades.


Esther Hispaaniast

Esther lennujaama fotoseina taustal Astangu huvijuhi ja eelmise välisvabatahtliku vahel

Esther tuli meile 2019. aasta sügisel vabatahtlikuks Hispaaniast Valladolidi linnast. Igapäevaselt töötab ta psühholoogina ning vastutab oma organisatsioonis vabatahtliku tegevuse eest.

Esther on olnud vabatahtlikuna El Salvadori Vabariigis Kesk-Ameerikas, kust ta sai oma sõnul hämmastava kogemuse. Ta õppis uues ja tema jaoks võõras keskkonnas teistsuguseid väärtusi ja omandas uusi oskusi. El Salvadoris töötas ta naiste ja lastega, kellega ta jagas majapidamist ning elamist ja kus nad igapäevaselt ühiselt koos tegutsesid. Nii õppis ta nende eluviise ja tavasid väga lähedalt tundma. Veel on ta vabatahtlikuna olnud sotsiaalsete raskustega teismelistele abiks õppimise ja kodutööde tegemisel ning töötanud vaimupuudega inimestega.

"Ma arvan, et on parem pühendada oma elu teistele inimestele kui aiapäkapikkudele" (Amelie Poulain). Estheri jaoks on see lause oluline, sest see iseloomustab tema suhtumist elusse ja tegemistesse. Esther naudib reisimist ja uue kogemist ning teiste reaalsuste tajumist ja pigem väldib oma ellu rutiini toomist.


Gloria Notaro

Gloria Itaaliast

Lõuna-Itaaliast pärit Gloria on rõõmustanud meid 2018/2019 õppeaastal. Gloria tuli meile juba ainuüksi seetõttu, et polnud varem oma silmaga lund näinud. Ta on abiks olnud nii õppetöös kui ka huviringide läbiviimisel ning käinud koos klientide ja õppijatega majast väljas. Samuti on Gloria valmistanud meile rõõmu ja silmailu kaunistades suurematel tähtpäevadel meie ruume. Õppijate seas on suureks hitiks osutunud ka Gloria näomaaligute tegemise oskus.

Gloria tõi meile ka killukese Itaaliat - töötajatele itaalia toidu õhtud ja itaalia keele tund ning ning õppijatele erinevate kultuuride õhtu ja muidugi pitsaõhtu, mis oli väga populaarne. 


Haris Bosnia ja Hertsegoviinast

Bosnia ja Hertsegoviinast pärit Haris oli meie esimene välisvabatahtlik, kes valis Eesti just e-riigi kuvandi ja usukauguse tõttu. Oma kodumaal õppis ta liikluskorraldust, tänu sellele ka oskuslik organisaator ja koordineerija.

Astangul viis Haris läbi erinevaid huviringe nii töötajatele kui õppijatele, aitas ürituste korraldamisel, sisustas õpilaskodus õppijate vaba aega ning tegeledes muu logistikaga, mis keskuse toimimiseks vajalik.  

Haris leidis Eestist endale armastuse ning nüüd elab ja töötab Eestis. Astanguga on ta siiani seotud ning käib abiks suurematel üritustel ja pannud õla alla spordiüritustel osalemisega. 


Euroopa vabatahtliku teenistuse alaprogramm on rahastatud Euroopa Komisjoni kodanikuhariduse programmi „Youth in Action“ raames.