Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Print page

Astangu Keskuse lõpetas 70 õppijat: kuhu edasi?

22.06.2020

Neli pagar-kondiitri abi lõpetajat keskuse ees, hoides 2 meetrist vahet

Eriolukord on mõjutanud väga paljude, sealhulgas Astangu Keskuse õppijate tööalaseid vailikud ja võimalusi. Väiksemates piirkondades on töö leidmine sageli raskem olnud ning koroonakriisi ja selle mõjude tõttu on see veelgi keerulisem.

Tekkinud olukord tööturul on mõjutanud ka õppijate ning lähedaste valikuid – näiteks nii mõnigi on tööle asumise sobivate võimaluste puudumisel edasi lükanud ning otsustanud haridustee jätkamise kasuks. Kolme õppesuuna peale lõpetas sel aastal 70 õppijat – kohanemiskursusel 40, tööõppekursustel 14 ja kutseõppes 16 õppijat.  Käesolevalt on kokku 39 õppijat plaaninud edasi õppida – 28 jätkavad sügisest mõnel Astangu Keskuse kursusel ning 11 mõnes teises koolis.

Eriolukorrast tulenevalt jäi pooltel õppijatel praktikaetapp läbimata, mis raskendab töö leidmist. Samas ei ole see ka võimatu - mai lõpu seisuga on teada, et 2020. aasta ülejäänud lõpetanutest on tööle asumas 17 õppijat, lisaks 7 suunduvad kaitstud töö teenusele. Nii nagu praktikate osaski, lükkusid edasi ka paljud tööalased kokkulepped, kuna ettevõtted on tuleviku osas teadmatuses. Osad partnerid on suuliselt andnud lootust sügisel õppijatele ja lõpetanutele tööd pakkuda, olenevalt olukorrast riigis ja ettevõttes. Näiteks on ühel pagar-kondiitri eriala õppijal lootus saada tööle olemasolevasse praktikabaasi (kaupluseketti). Tutvu ka meie keskuse osade partneritega

Need lõpetajad, kes ei asu tööle ega edasi õppima, on koostöös lähedaste ja Astangu Keskuse meeskonnaga leidnud õppijale sobiva lahenduse, näiteks erinevate toetavate teenuste kasutamise. Keskuse eesmärk on kõikidele õppijatele leida sobiv rakendumine tööturul. Õppijad, kes on valmis tööle suunduma, kuid kes ei ole veel leidnud töökohta, tegelevad sellega koostöös tööhõivespetsialistidega edasi. Lisaks helistavad igal sügisel tööhõivespetsialistid läbi kõik viimase kahe aasta jooksul lõpetanud õppijad läbi ja sealt saame teada, kes vajab tööhõivespetsialistide toetust sobivaima rakendumise leidmiseks.