Esileht > Rehabilitatsioon > Hindamine ja nõustamine > Kogemusnõustamine

Kogemusnõustamine

Kogemusnõustamine on 2016. aastast Eestis ametlik teenus, mis on teiste sotsiaal- ja tervishoiuteenuste kõrval üheks lisavõimaluseks inimestele, kes soovivad oma elusituatsioone arutada kellegagi, kellel on sarnane isiklik kogemus.

           

Kogemusnõustamine on mõeldud eelkõige inimestele, kes vajavad oma probleemide lahendamiseks teise sarnase puude või tervisehäirega inimese toetust.

 

Kogemusnõustamine on sarnase kogemusega inimeste vahel toimuv teadmiste- ja kogemustevahetus ja/või nõustamine, mille käigus pakutakse kogemuslikku emotsionaalset- sotsiaalset- ja/ või praktilist tuge.

 

Teenuse sihtrühmaks on seljaajukahjustusega inimesed ning nende lähedased. Kogemusnõustamine võib toimuda nii grupis kui individuaalselt. Kliendi soovil on võimalik nõustamisele kaasata erinevaid Astangu Keskuse spetsialiste- sotsiaaltöötaja, füsioterapeut, tegevusterapeut, psühholoog, Keskkonna Kohanduste ja Abivahendite Teabekeskuse spetsialistid.

Kogemusnõustamine hõlmab:

  •   kogemuslikku emotsionaalse, sotsiaalse ja praktilise toe pakkumist, kogemusnõustaja jagab oma teadmisi ja kogemusi, mis aitasid temal sarnases olukorras toime tulla;
  •  nõustamist terviseprobleemidega toimetulemiseks läbi isiklike kogemuste;
  •   jõustamist ehk võimaluste ja lahenduste leidmist ja inimese suutlikkuse tugevdamist korraldada oma elu võimalikult iseseisvalt (puudega inimesele mõeldud toetuste ja teenuste tutvustamine ning nende saamisprotsess);
  •  õppimise ja töötamise  kogemuse jagamist;
  •   abivahendi alast nõustamist, sobivate abivahendite soovitamist ning abivahendite kasutama õpetamist;
  •   eluaseme sobivaks kohandamise alast nõustamist.

 

Astangu Keskuse kogemusnõustajaks on seljaajutraumaga ratastoolis inimene, kes on läbinud liikumispuudega inimeste kogemusnõustaja täiendkoolituse.

Rohkem infot ja nõustamisele registreerimine minni.sirge(ät)astangu.ee .

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019