Esileht > Projektid ja partnerlus > Lõppenud projektid > Sport+4All:aktiivne ja kaasav sport kõigile

Sport+4All: aktiivne ja kaasav sport kõigile

Sport+4All: aktiivne ja kaasav sport kõigile

2015-2017 a. osaleb Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus erivajadustega inimeste sportimisvõimalusi arendavas rahvusvahelises projektis. Projekti eesmärk on ellu viia kaasavaid sporditegevusi erivajadustega inimestele, toetada nende füüsilist aktiivsust ja kujundada tervisliku eluviisi harjumust. Kaasav tähendab, et sportlikud tegevused on võimalikult palju integreeritud tavakeskkonda (spordiklubi, staadion, park) ning tegevused kujunevad osalejate soovide ja vajaduste järgi.

Projektis osalevad organisatsioonid 7 riigist: Itaalia, Saksamaa, Leedu, Põhja-Iirimaa, Portugal, Hispaania ja Eesti. Igas riigis toimuvad erinevad tegevused ning projektikohtumiste käigus toimub üksteiselt õppimine ja üheskoos tegevuste arendamine koolitajate eestvedamisel.

Projekti koduleht täpsema infoga asub siin: http://www.sportplus4all.eu/Home.aspx 

Astangu keskuses sai sügisel 2015 Sport+4All projekti raames alguse füüsilise aktiivsuse ja tervisliku toitumise teemaline vaba aja tegevus "Astangu Ramm". Tegevuse nime ja logo valisid osalejad ise.

Astangu Ramm toimub 1-2 korda nädalas ning selle raames harrastavad meie õppijad üheskoos füsioterapeutidega erinevaid spordialasid (nt kepikõnd, jooksmine, aeroobika, vesiaeroobika, talvised spordialad jne). Eesmärk on, et sportlikke tegevusi harrastataks võimalikult palju Astangu keskusest väljaspool tavakeskkonnas. Õpitakse kasutama ka treeningpäevikut, et oma sportlikke harjumusi jälgida.

Lisaks sportlikele tegevustele toimuvad ka tervisliku toitumise praktilised tunnid, mille käigus õppijad saavad teadmisi erinevatest toiduainetest, õpivad tegema toitumises tervislikumaid valikuid (sh leidma tervislikke retsepte, lugema toiduainete siltidelt vajalikku infot jms). 2015-2016 a. osales Astangu Rammu tegevustes 8 õppijat. Sügisest 2016 käivitus Astangu Rammu teine aasta, osalejaid on nii vanu olijaid kui uusi, kokku 13 õppijat.

2015-16 aasta kokkuvõtet ja muljeid Astangu Rammu tegemistest saad vaadata siin: https://www.youtube.com/watch?v=NvhUT0BkUPA 

 

Lisaks Astangu Rammule viisid Astangu keskuse füsioterapeudid 2015. aastal läbi seminari tavakoolide kehalise kasvatuse õpetajatele, mille teemaks oli erivajadustega õpilaste kaasamine kehalise kasvatuse tundides. Seminaril osales 15 õpetajat.

Projektist alguse saanud tegevused on Astangu integreerinud õppetöösse ning kasutab saadud teadmisi ka edaspidi.

 

Sport kõigile Facebookis

 

Küsimuste korral projekti ja tegevuste kohta võta ühendust:

Agne Laansalu

füsioterapeut

687 7253

agne.laansalu(ät)astangu.ee

 

 

 

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019