Esileht > Õppetöö > Tugiteenused

Õpilaskodu

Meie õpilaskodus pakutakse majutust ja hooldusteenust õppijatele, kes elavad Tallinnast kaugemal. Õpilaskodusse elama asumisel sõlmitakse õppija ja keskuse vahel kirjalik leping.

Õpilaskodus on ühe-, kahe-, kolme- ja neljakohalised toad. Igas toas on õppijal oma voodi, öökapp, tekk ja padi. Ühiseks kasutamiseks on toas riidekapp, kirjutuslaud, riiul, külmik ja duši või vanniga tualettruum. Õpilaskodus on ühised köögi- ja puhkenurgad. Tubade puhtuse ja korra eest hoolitsevad õppijad. Kui koristamisel on vaja abi, siis võib pöörduda õpilaskodu töötaja poole. Majutuskoha üür õpilaskodus on 50 € kuus. Vaheajad ja riiklikud pühad veedab õppija kodus. Õpilaskodu tööd reguleerib Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse põhimäärus. Õpilaskodul on oma sisekorraeeskiri.

Põhjaliku kirjelduse leiad lehelt "Õpilaskodu".

Üles

Toetav rehabilitatsioon

Õppetöös toetab rehabilitatsioonimeeskond õppijaid eesmärgiga suurendada töö- ja tegevusvõimet ning suurendada iseseisvat toimetulekut. Toe pakkumisel lähtutakse õppija vajadusest ja eesmärkidest. Õppijaga tehakse tööd kas individuaalselt, grupis või toetatakse teda tundides ja õpilaskodus.

Meeskonda kuuluvad logopeed, psühhiaater, psühholoogid, loovterapeudid, sotsiaaltöötajad, tegevusterapeudid, füsioterapeudid, tegevusjuhendajad ja sotsiaalhooldajad.

Meie rehabilitatsioonimeeskond toetab õppijat kogu õpiaja vältel, arendades tema töö- ja tegevusvõimet ning suurendades iseseisvat toimetulekut. Õppetöö toetamiseks vajalikud rehabilitatsioonitegevused lähtuvad õppija eesmärkidest ning õppija tegevuskavas püstitatud tegevustest.  Peame oluliseks meeskonna hinnangut õppija arengule ja võimetele ning koostööd õppija, tema lähedaste ja tugigrupiga.

Üles

Ettevalmistus tööeluks ja tugi töötamisel

Praktiliste tööoskuste õpetamise kõrval valmistatakse meie keskuse õppijaid ette aktiivseks ja edukaks konkureerimiseks tööturul. Lõpetanutel ja vilistlastel aidatakse vajadusel leida tööd, toetatakse tööga kohanemise perioodil ning töösuhtes tekkivate probleemide lahendamisel.

Karjäärikujundamistundides keskendutakse erialavaliku, töö ja töötamisega seotud teemadele ning külastatakse ettevõtteid. Reaalse töökogemuse saab õppija praktikal.

Vajadusel võivad meie tööhõivespetsialistide poole pöörduda lõpetajad ja vilistlased, kellele pakume tuge töö leidmisel ning tööga kohanemisel. Tuge ja nõustamist pakume ka nende tööandjatele.

Põhjalikuma kirjelduse leiad lehelt "Tugi töö otsimisel ja töötamisel".

Üles

Transport

Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õppijatel on võimalus kasutada üks kord nädalas invabussi kaupluse külastamiseks. Kokkuleppel ja vajadusel saab bussi kasutada sõitudeks praktikabaasidesse, õppekäikudeks jms. 

Üles

Viipekeeletõlge

Kurtidele ja vaegkuuljatele on õppetundides, teraapiates, praktikal ja muudes tegevustes vajadusel tagatud viipekeeletõlge.

Üles

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019