Esileht > Õppetöö > Õpilaskodu

Õpilaskodu

Meie õpilaskodus pakutakse majutust inimestele, kes elavad Tallinnast kaugemal. Õpilaskodus on kahe-, kolme- ja neljakohalised toad. Igas toas on õpilaskodu elanikul oma voodi ja öökapp, ühiseks kasutamiseks on toas riidekapp, kirjutuslaud, riiul, külmik ja dušši või vanniga tualettruum.

Toas on võimalik kasutada isiklikku veekeedukannu, arvutit, raadiot, telerit (vajalik on oma digiboks), kuid soovitame tehnika osas leppida kokku toakaaslastega, kes mille kaasa võtab. Lubatud ei ole kasutada keeduspiraali, puhurit ja suure võimsusega muusikakeskust!

Tubade puhtuse ja korra eest hoolitseb igaüks ise, korra hoidmist kontrollitakse iganädalaselt. Vajadusel on võimalik küsida abi õpilaskodu töötajalt. Vaba aja veetmiseks ja teleri vaatamiseks on puhkenurgad õpilaskodu kõigil kolmel korrusel.

Igal korrusel asub köögiruum, kus õppija saab süüa valmistada. Hommikusöögiks on võimalik süüa keskuse sööklas tasuta putru või valmistada hommikusöök iseseisvalt õpilaskodu köögis. Söök tuleb ise valmistada õhtutel ja nädalavahetustel, kuna söökla sel ajal ei tööta. Vajadusel abistab/juhendab õppijat õpilaskodu töötaja. Õpilaskodus elades kasutab õppija oma isiklikke nõusid (pott, pann, söögiriistad).

Õpilaskodu majutustasu on 50 € kuus. Majutustasu katab ruumi kasutamise, kütte, elektri, vee ja prügiveo kulu. Õpilaskodus on võimalus lisatasuta ühel korral nädalas kasutada pesu pesemiseks pesumasinat. Pesupulber peab õpilaskodu elanikul endal kaasas olema. Iga järgnev kord pesumasina kasutamisel maksab 1 euro (see kajastub majutustasu arvel).

Majutustasu eest peab õpilaskodu elanik tasuma pangaülekandega vastavalt esitatud arvele, arvel märgitud kuupäevaks. Soovitame küsida majutustasu kompenseerimise võimalust oma elukohajärgsest linna- või vallavalitsusest. Nõusoleku saamisel esitab õppija meile garantiikirja.

Toetame õppetöö ajal koduga kontakti säilimist ja reeglina viibib õpilaskodu elanik nädalavahetustel ja pikematel riiklikel pühadel kodus. Kindlasti veedab õpilaskodu elanik kodus kõik vaheajad.

 

Õpilaskodu  päevakava

8.15 – 8.45                 hommikusöök

9.00 – 16.00               õppetöö ja rehabilitatsioonitegevused

16.00 – 20.00             huviringid, vaba aeg, poekülastused, õhtusöögi tegemine, koristamine jm

20.00 – 22.00             ühistegevused: nt pallimängud saalis, lauamängud, teleri vaatamine

22.00 – 23.00             õhtused hügieenitoimingud ja vaiksed tegevused oma toas

23.00 – 07.00             öörahu

 

Õpilaskodu töötajad

Õpilaskodu 2. korrusel on ööpäevaringselt tööl 2 hooldajat, kes abistavad hügieenitoimingutes ja igapäevaelutegevustes. 

Õpilaskodu 3. ja 4. korruse peale töötab tegevusjuhendaja, kes on tööl iga päev 14.00- 23.00. Tegevusjuhendaja abistab ja suunab õpilaskodu elanikke igapäevaelutegevustes, vaba aja veetmise võimaluste leidmisel.

 

Enne õpilaskodusse elama asumist tutvu:

Infoleht õpilaskodusse elama asuvale õppijale

Õpilaskodu elaniku meelespea

 

Kontakt:
Kadri Joost

Rehabilitatsiooniosakonna juhataja
687 7215
kadri.joost(ät)astangu.ee
 

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019