Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

IT süsteemide nooremspetsialisti õppijad käisid Soomes õpirändel

25. aprill 2019  /  Astangu uudised

Ajavahemikul 07.-20. aprill viibisid IT süsteemide nooremspetsialisti õppijad Ingrid Rant ja Andreas Ramann õpirändel Soomes Hämeenlinnas Kiipula Ametikoolis, neid saatis rühmajuhendaja Piret Põllu.

Kahenädalase praktika jooksul said Astangu õppijad võimaluse osaleda IT õppijate õpilasfirma tegemistes. Tööpäeviti oma ruumi koguneval õpilasfirmal on ülesanded õppijate vahel ära jagatud ning igaüks täidab oma ülesannet. Õpilasfirma osutab mitmesuguseid teenuseid: hooldavad ja parandavad arvuteid, õpetavad IT seadmeid kasutama ning valmistavad kodulehti. Astangu tiimi peatuspaigaks sai väga mugav ja hubane ning kõige vajalikuga varustatud Punaportti õpilaskodu, mis suvisel perioodil töötab hotellina.

Teisel nädalal toimus väljasõit Kiipula Ametikooli teise asupaika Turenki, mis asub Hämeenlinnast u 20 km kaugusel. Seal õpetatakse nii aednikke, loomatalitajaid kui logistikat ja ICT –d. Seal said õppijad ülevaate IT eriala tegemistest ja õppekavast. Veel nägid mehaanikute õppegaraaže, kasvuhooneid ja loomatalitajate õpperuume.

Viimased päevad langesid kokku lihavõttepühadega, mil õppetööd ei toimunud. Selle aja veetis õpirände tiim Helsinkis, kus külastati Heureka tegevuskeskust ja tutvuti naaberriigi pealinnaga. Tagasiteel sadamasse astuti läbi Helsinki Arvutite ja Konsoolimängude Muuseumist, mis asub kohe sadama vahetus läheduses.

Õpirändel osalejad said kahenädalase võõrsil elamise kogemuse ning võimaluse võrrelda Eestis ja Soomes pakutavat kutseõpet.

Pikem ülevaade koos piltidega leiab meie blogist: www.astanguprojektid.eu

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019