Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Tallinnas toimub Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi aastakonverents

15. aprill 2019  /  Astangu uudised

3.-5. juunini toimub Tallinnas Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi (EPR) aastakonverents “Vähem on rohkem? Ressursside ümbermõtestamine kvaliteetse teenuse paremaks osutamiseks”. Kolme päeva jooksul toimuvad paneeldiskussioonid, töötoad ja inspiratsioonikõned, kus üles astuvad erinevad eksperdid nii Euroopast kui Eestist.

Sotsiaal- ja tervishoiuteenuste osutajad ning puuetega inimestele toetavaid teenuseid pakkuvad asutused on üha suurema surve all, et pakkuda kvaliteetseid teenuseid vähemate ressurssidega. Tehnoloogia kiire areng pakub pidevalt uusi võimalusi ja lahendusi, kuid sellega kaasneb ka sageli mitmeid väljakutseid. Lisaks on vaja leida uusi lähenemisi nii juhtimises kui ka ümber korraldada kõikvõimalikke ressursse.

Koostöös Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusega korraldataval konverentsil jagavad EPRi võrgustiku liikmed ja eksperdid oma teadmisi toimivatest praktikatest ning ideid, mida hiljem oma organisatsioonides ellu viia. Konverentsi üheks eesmärgiks on anda mõtteid ja arusaamu, mis innustavad teenusepakkujaid leidma kvaliteetse teenuse pakkumiseks vajalikke vahendeid kiirelt muutuvas ajas. Teiseks eesmärgiks on kokku tuua teenusepakkujad ja organisatsioonid rahvusvahelisel tasandil, et luua uusi koostöövõrgustikke ning soodustada partnerlust omavahelise kogemuse jagamiseks ja vastastikuseks õppimiseks.

Konverentsil astuvad muuhulgas üles ka Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse, Sotsiaalministeeriumi e-tervise peaspetsialist nutika arengu toetamise osakonnast Hannalore Taal, nägemispuudega raadiosaatejuht Jakob Rosin ning Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse personali- ja haldusosakonna juht Veronika Kaska.

Konverents “Vähem on rohkem? Ressursside ümbermõtestamine kvaliteetse teenuste paremaks osutamiseks” toimub 3.-5. juunini Nordic Hotel Forumis. Esimesel päeval külastavad EPR-i liikmed Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskust. Järgmise kahe päeva jooksul toimuvad töötoad ja ettekanded ning ühine õhtusöök. Kogu konverents toimub inglise keeles.

Konverentsi kava, info esinejate ja registreerimise kohta leiab SIIT.

Euroopa Rehabilitatsiooni Platvorm (EPR) on rehabilitatsiooniteenuste pakkujate võrgustik, mis on pühendunud innovatsioonile ja teenuste kvaliteedis tipptaseme saavutamisele läbi üksteiselt õppimise. Euroopa Rehabilitatsiooni Platvorm ja selle liikmed panustavad niisuguse ühiskonna loomisesse, kus puudega inimestel ja teistel riskirühmadesse kuuluvatel inimestel on ligipääs tippkvaliteediga teenustele, mis loovad võrdseid võimalusi iseseisvaks ühiskonnaelus osalemiseks. EPR-iga on liitunud 25 organisatsiooni 16 riigist. Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus on olnud EPRi aktiivne liige alates 2001. aastast.

EPR ootab liituma uusi liikmeid: https://www.epr.eu/who-we-are/members/join-us/

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019