Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Tagasisidelahendus aitab õpetajal luua usalduslikuma suhte õppijaga

5. aprill 2019  /  Astangu uudised

Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus ja FeedBee allkirjastasid koostööleppe, mille alusel Astangu õppijad ja õpetajad hakkavad testima koolikeskkonnas kasutamiseks mõeldud uudset vahetu tagasiside andmise rakendust „Virtuaalne tugiisik“.

Lahendus võimaldab õppijal iga tunni lõpus paari minutiga anda rakenduse „Virtuaalne tugiisik“ kaudu õpetajale või juhendajale erinevate emotsioonide kaudu tagasisidet tunni kohta. „Lahendus aitab kiirelt ja lihtsalt luua kontakti õppija ja õpetaja vahel ning anda tagasisidet, kuidas õppija sai aru tunnis räägitust ja ülesannetest ning mis teda segas,“ selgitas FeedBee esindaja Raivo Ilmsalu, kes on ka üks ideelahenduse autoritest. Tagasisidet annab õppija 6 põhiemotsiooni kaudu nagu hirm, üllatus, rõõm, viha, kurbus ja vastikus ning selgitab, miks ta just nii tundis. Kuigi esialgu vastab õppijale masin, siis kogu tagasiside jõuab ka õpetajani, kes saab vajadusel suhtluse üle võtta. „Lahendus on toetav abivahend õpetaja jaoks ning aitab tal luua usalduslikumat suhet õppijaga, teda paremini mõista ja ka ennetada võimalikke lihtsaid probleeme, mis tähelepanuta hiljem võimenduksid,“ tõi FeedBee teine esindaja Indrek Stern  välja lahenduse toetava rolli nii õpetaja kui koolikogukonna jaoks tervikuna.

Astangu Keskuse roll pilootprojektis on testida, kuidas lahendus toimib erivajadusega õppijate puhul. Kord nädalas osalevad testimises ja annavad tagasisidet kaks kursust – kohanemiskursuse ja IT nooremspetsialistide eriala õppijad ning nende juhendajad. „Pilootprojektis osalemine on Astangu jaoks oluline, sest varasemalt pole meie teada erivajadusega õppijad osalenud tehnoloogilise rakenduse pilotiseerimises,“ tõi välja Astangu Keskuse direktor Kert Valdaru. „Seetõttu on huvitav näha, kui kaugele sellega jõuame,“ lisas Valdaru. Ilmsalu sõnul sai juba esimeste vestluste põhjal rakendus muudetud Astangu õppijaid arvestades rohkem pildikesksemaks ja vähendati tekstilist osa. Edasised muudatused sõltuvad kasutajate tagasisidest testimisel.

Astangu õppijad testivad rakendust aprilli algusest kuni mai lõpuni. Hetkel on välja töötatud õppijate tagasiside andmise pool ning iganädalaselt  kohtutakse ka pilootprojektis osalenud rühmade juhendajatega ja arutatakse, kuidas saadud tagasisidega edasi minna. Juhendajate tagasiside põhjal töötatakse juunis välja ka õpetajate poolse kasutajakeskkonna  lahendus.

FeedBee ideelahendus „Virtuaalne tugiisik“ sai peavõidu 2018. aasta sügisel toimunud haridustehnoloogia Edutech häkatonil, mida korraldasid Garage48 ja Innove. Lisaks Astangu Keskusele osaleb pilootprojektis ka Tallinna Tehnikagümnaasium ning läbirääkimised on pooleli ka kolmanda Tallinna kooliga.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019