Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

HEVI mess toob kokku haridusliku erivajadusega õppijad ja kutsekoolid

13. veebruar 2019  /  Astangu uudised

Juba teist aastat toimuval HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomessil saab teada, milliseid erialasid erinevad kutsekoolid üle Eesti pakuvad HEV õppijatele.

Emakeelepäeval, 14. märtsil kl 11-15 Astangu Kutserehabilitatsiooni keskuses toimuv HEVI mess on oluline üksnes seetõttu, et see on ainuke üritus, kus haridusliku erivajadusega õppija saab infot just talle mõeldud kutseõppes õppimisvõimaluste kohta kogu Eestis. „Kahtlemata on kogu info koolide kohta kättesaadav internetist, kuid erivajadusega inimene vajab palju enam vahetut suhtlemist kooli esindajate ja seal õppivate noortega, oma silmaga nägemist ja kuulmist, millised võimalused on konkreetselt temale,“ toob HEVI korraldaja Astangu KRK arendusspetsialist Kai Rannastu välja infomessi tähtsuse. „Mõne lihtsama töökatse läbi tegemine aitab tal paremini aru saada, kas eriala on talle sobiv või pigem mitte. Nii kujuneb noorel ja tema lähedasel selgem arusaam nn oma õpiteest töömaailma,“ lisab Rannastu.

HEVI pole üksnes info saamise koht, vaid tore kohtumisvõimalus kõigile HEV noortele, nende lähedastele ja koolide esindajatele. Aktiivset tegevust leidub terveks päevaks -  noortele mõeldud hobitoad, töötoad lähedastele, viktoriin, pinksiturniir, fotonurk jne. Koridoris olevad tegevused on pühendatud samal päeval toimuvale emakeelepäevale, kus püüame ka „seinad kõnelema“ panna. Astangu ringkäikudel osalejad näevad õpikeskkonda, mis on mõeldud just erivajadusega inimestele.

HEVI-l on oma erialasid tutvustamas 12 kutseõppasutust üle Eesti – lisaks Astangu KRK-le veel Viljandi Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Tallinna Kopli Ametikool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Räpina Aianduskool, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus ja Võrumaa Kutsehariduskeskus. Lisaks on kohal ka Eesti Töötukassa ning SA Archimedese noorteagentuur. Messialal on olemas eraldi viipkeeletõlgid, kes on abiks tõlkimisel.

Üritus on tasuta ja kohale saavad tulla kõik huvilised. Eraldi registreerimisega on töötoad ning selle kohta tuleb infot ürituse Facebooki lehele.

Ürituse Facebooki leht: https://www.facebook.com/events/223265298554152/

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomessi korraldab Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Innovega.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019