Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Osaleme rahvusvahelises projektis "LIVING e-MOTIONS"

23. jaanuar 2019  /  Astangu uudised

16-17.jaanuaril toimus rahvusvahelise projekti 'LIVING e-MOTIONS' partnerite esimesel kohtumisel Hispaanias Valladolidi linnas, kus osalesid meie välissuhete koordinaator Marit Okas ja muusikaterapeut Eve Lukk.

Kaheaastase Erasmus+ projekti eesmärgiks on välja töötada psüühilise erivajadusega inimeste heaoluks ja paremaks toimetulekuks emotsionaalsete oskuste treeninguprogramm, milles osalenu saab võimaluse esitleda lühidalt oma tervenemislugu videos ja soovi korral jagada seda kogemust teiste inimestega kodumaal ja Euroopas läbi interneti selleks loodud keskkonna.  Projektis osalevad neli riiki – lisaks Eestile Hispaania, Sloveenia ja Suurbritanniast Šotimaa. Hispaanias toimunud kohtumisel arutati läbi ja täpsustati iga osalisriigi ülesanded projektis ning ka tegevuste mahud, aruandluse detailid. Ühtlasi lepiti kokku ka järgmiste kohtumiste ja treenerite koolituse kuupäevad.

Astangu esindab Eestit ning meie ülesannete seas on emotsionaalsete oskuste treeningu vajaduse väljaselgitamiseks intervjuude läbiviimine koos Hispaania partneritega, samuti treeningprogrammi õppekava tagasisidestus ja treeningu läbi viimine. Tulemusena valminud visuaalsed video-paranemislood saavad inspireerida teisi ja video autor saab olla selliselt teiste erivajadustega inimeste toetaja üle Euroopa. Sloveenia esindajad koostavad koos Šotimaa esindajatega teaduspõhise treeningprogrammi ja analüüsivad tulemusi. Šotimaa partnerid koolitavad välja treenerid, kes siis treeningprogrammi läbi viima hakkavad Eestis ja Hispaanias. Kõige lõpuks kirjutavad Sloveenia esindajad tulemuste põhjal teadusartiklid.

Kui kõik õnnestub, on kahe aasta pärast olemas emotsionaalsete oskuste uutmoodi koolitusprogramm ning oma paranemislugude rääkimise ja  sellest video tegemise kaudu tervenemisvõimalus laiemale hulgale  psüühikahäiretega inimestele.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019