Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Astangu keskuse rehabilitatsioonialase kompetentsikeskuse tegevused liiguvad Sotsiaalkindlustusametisse

17. detsember 2018  /  Astangu uudised

1. jaanuaril 2019. a läheb Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse (Astangu KRK) rehabilitatsioonialane kompetentsikeskus (RAKK) koos tugifunktsioonide ja finantstoega üle Sotsiaalkindlustusametisse. Ülemineku eesmärgiks on koondada rehabilitatsioonialane kompetents ja arendustegevus ühte asutusse.

Muudatuse tulemusel hakkab uuest aastast Astangu KRK asemel tegelema rehabilitatsioonialaste sekkumiste ja metoodikate arendamise ning spetsialistide kompetentside tõstmisega Sotsiaalkindlustusamet. „Üleminek annab kompetentsikeskuse töötajatele suurema võimaluse panustada riikliku rehabilitatsioonisüsteemi arengusse, sealhulgas programmide aktiivsema kasutamise korraldamisse,“ tõi välja RAKK analüütik Kati Karelson. Kompetentsikeskuse ja Astangu KRK finantstoe töötajad alustavad uuest aastast tööd Sotsiaalkindlustusametis, kus jätkavad oma seniseid tööülesandeid.

Astangu KRK jääb edasi rehabilitatsiooniteenuse osutajaks. „Läbi praktiliste kogemuste saadud teadmisi ja kogemusi jagame ka teistele rehabilitatsioonispetsialistidele edasi erinevatel infopäevadel ja koolitustel,“ selgitas Astangu KRK rehabilitatsiooniosakonna juhataja Kadri Joost, kuidas Astangu KRK jätkab oma kompetentsi jagamist väljapoole. „Samuti võivad meie poole pöörduda teenuseosutajad, et vahetada kogemusi klienditööst ja arendada rehabilitatsioonisüsteemi teenuseosutaja vaatest,“  lisas Joost.

Kõik 2018. aasta tegevused lõpetab RAKK veel Astangu KRK-s. 2019. aastal jätkuvate lepingute osas võtab jaanuari alguses Sotsiaalkindlustusamet ise ühendust lepingupartneritega, et muuta lepingupoolte andmeid.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019