Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Astangu õppijad viivad erivajadustega noorte soovid ja ettepanekud Euroopa Liidu poliitikakujundajateni

7. september 2018  /  Astangu uudised

19.-20. september toimub Utrechtis Hollandis Erasmus+ noorteprojekti kohtumine, kus osalevad 8 Euroopa riigi erivajadusega noored vanuses 13-30, kes on oma riikide n-ö saadikud/sõnumitoojad. Nende 8 riigi seas on Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õppijate näol esindatud ka Eesti erivajadusega noored.

Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi logo

Projekti eesmärgiks on koostada ühiselt manifest ja edastada see Euroopa Liidu poliitikakujundajatele. Koos noortega osalevad ümarlaual Euroopa Liidu nõuandvate organite esindajad näiteks Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteest (EESC), et tekiks diskussioon erivajadusega noorte ja poliitikakujundajate vahel ning noorte vajadused, soovid ja ettepanekud jõuaksid poliitikakujundajateni.
 
Projektikohtumine on osa Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi (EPR) 25.juubelikonverentsist, kus Eestit esindab samuti Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus. Astangu tutvustab seal ka erivajadustega inimestele mõeldud Töölaada kontseptsiooni, mis on Eestis edukalt toimiv praktika, mille vastu on huvi tuntud ka mujalt Euroopast.

EPR on üle-euroopaline rehabilitatsiooniasutuste liit ning konverentsil osalevad selle liikmed ja valdkonnast huvitatud inimesed.
Kellel on huvi rahvusvahelise võrgustiku järele, et teha koostööd ja vahetada riikidevahelisi kogemusi rehabilitatsiooni valdkonnas, võib pöörduda EPRi poole, sest liit on valmis vastu võtma ka uusi liikmeid.
Lisainfo: www.epr.eu

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019