Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

28. märtsil Astangul toimuval Töölaadal on tööd pakkumas uus valik erinevaid ettevõtteid

14. märts 2018  /  Hetkel oluline, Astangu uudiskiri

28. märtsil kell 11-14 on vähenenud töövõimega inimesed oodatud taaskord Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses toimuvale Töölaadale.Seekord on Töölaadal osalemas suurem valik ettevõtteid kui eelnevatel aastatel, üle 20 ettevõtte erinevatest valdkondadest, seega peaks leiduma midagi kõigile. Osalejate hulgas on ka väikeettevõtteid ning pooled töö pakkujatest on väljas esmakordselt.


Töölaada teeb eriliseks see, et osalevad ettevõtted on valmis tööle võtma just erivajadusega inimesi ning tavapärase töömessi formaadi asemel on rõhk pakutavate tööde kohapeal läbikatsetamisel. Eelmistel aastatel on näiteks kohvikukett juhendanud smuutide tegemisel, koristusfirmad seadmete käsitlemisel, poeketid kauba sorteerimisel jne.
Ka tänavune töölaat jätkab samas vaimus. Näiteks hotellikett tuleb kohale voodiga ning huvilised saavad proovida kui kiiresti ja osavalt neil voodipesu vahetamine välja tuleb.

Oma osalemise on kinnitanud Selver, Rimi, ABC Supermarkets (kaubandus), ISS ja SOL Baltics (puhastusteenindus), Radisson Blue Sky ja Radisson Blu Hotel Olümpia (hotellindus), Express Post (posti sorteerimine, kojukanne), Elisa, Swedbank (klienditeenindus), Eesti Pandipakend (lihttöö), Mägitrepp OÜ, Walew Berg OÜ (käsitöö, puit, plekitööd), Manpower (personalivahendus), Merimetsa tugikeskus, MTÜ Töötahe, Astangu kaitstud töötoad (kaitstud töö) jt.
Kui kohe üritusel töölepingut ei sõlmita, on võimalik suunduda ka praktikale ja selle käigus oma töösoovis ja oskustes veenduda.

 

Sel aastal saab kuulda ka otse kohapeal tehtavaid intervjuusid endiste Astangu õppijatega, kes avatud tööturul rakendust on leidnud ning sellel teemal oma kogemusi jagavad.
Nagu juba tavaks saanud, on avatud ka Astangu pagari ja abikoka õppijate kohvik, Töötukassa pakub karjäärinõu ja Tööinspektsioon aitab tõsta teadlikkust töösuhete ja töökeskkonna alal.

 

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/171376223650646/ 

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019