Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Vastuvõtt Astangu kursustele 2018/2019 õppeaastaks

5. veebruar 2018  /  Astangu uudised

2018/2019. õppeaastal toimub vastuvõtt järgmistele õpperühmadele:
a) Kohanemiskursused: KT, KE 1, KE 2, KA, KP.
b) Tööõppekursused: IT klienditugi, puhastus- ja koduteenindus, pagaritöö.
c) Kutseõpe: abikokk, tisler, IT-süsteemide nooremspetsialist (kutsekeskharidusõpe).

 

Vastuvõttu ei toimu kursusele „Sissejuhatus infotehnoloogiasse“ (AO) ning tarkvaraarendaja ja bürootöö kutseõppe erialale.
„Sissejuhatus infotehnoloogiasse“ kursus on olnud oma olemuselt IT kutseõppesse ettevalmistav kohanemiskursus. Kuna avatakse IT nooremspetsialisti eriala (kutsekeskharidusõpe), mis on veidi kergema IT-alase suunitlusega kui oli tarkavaraarendaja, katsetame olukorda, kus puudub IT-alane ettevalmistav kursus ning loodame õppijate kohanemist ja IT-alaste baasoskuste omandamist toetada läbi kutseõppe, mis kokku kestab 3 aastat.

Samas IT klienditoe kursus on sobilik neile, kes ei soovi omandada kutsekeskharidust ja soovivaid vaid IT-alaseid oskusi õppida.

„Sissejuhatus infotehnoloogiasse“ kursuse õppekava tugines täiel määral ECDL eksamite ettevalmistusele, mis kahjuks jäi väheseks, et pärast aastase kursuse lõppu tööle rakenduda, kui õppija kutseõppesse edasiminek võimatuks osutus. Küll aga jääb võimalus Astangu keskuses ECDL eksameid sooritada, kui selleks on kellegi soovi.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2019