Esileht > Meie keskusest > Uudised > Artikkel

Tarkvaraarendaja eriala lõpetajate praktikatest

12. juuli 2017  /  Praktika 2/2017

Kõigil Astangu erialadel õppides on õpingute kohustuslikuks osaks ka praktika tegemine mõnes organisatsioonis.   Tarkvaraarendajate praktikakohtade hulgas oli nii ettevõtteid, mis tegelevad toitlustuse, teeninduse, projekteerimise ja aiatöödega kui ka riigiasutusi.

Janar Peterson Astangu kutseõppe lõpuaktusel kõnet pidamas


 Astangulaste tööks nendes asutustes oli näiteks arvete digitaliseerimine ja muu andmesisestus, kodulehe loomine ja erinevate ülesannete täitmine seoses avaliku sektori infosüsteeme puudutava keskkonnaga (nt. „Katkesta“ nupu või tagasiside küsimise koha tegemine süsteemis).

Osadele õppijatele pakuti praktikakohtades pärast praktika lõppemist ka töökohta. Tänavu Astangul tarkvaraarendaja eriala lõpetanud Janar Peterson tegi oma praktikat näiteks Riigi Infosüsteemi Ametis (RIA). Janari sõnul võttis sisseelamine aega 2 nädalat: „Pärast seda sai juba täielikult aru, mis asutuses toimub. Samuti pidi palju kohandama ja iseseisvalt õppima, sest arendajaid, kellelt küsida, kuidas midagi teha, polnud pidevalt kõrval.“

Janar sai praktika eest maksimumhinde: „Öeldi, et kahjuks üle 5 ei saa,“ ütles ta naljatledes. Suvel niisama passimise asemel otsustas Janar vabatahtlikult suve lõpuni RIAsse praktikale jääda, et erialaseid oskusi juurde õppida. Sügisest läheb Janar TTÜsse IT süsteemide arendamist õppima.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2018