Esileht > Kohandused > Kodukeskkonna alane nõustamine

Kodukeskkonna alane nõustamine

Kodukeskkonna kohandamine sisaldab endas suuremaid või väiksemaid remonttöid, et suurendada inimese toimetulekut. Sagedasemad lahendamist vajavad probleemid kodudes on tualettruumi ja vannitoa ning köögi ligipääsetavus, samuti (korter)majadesse sisenemine ning väljumine. Meie nõustamine ongi mõeldud inimestele, kes tulenevalt oma vajadustest ei saa oma kodus olemasolevates füüsilistes tingimustes edukalt toime tulla.

Kodukeskkonna kohandamise alaseks nõustamiseks võib meie poole pöörduda nii inimene ise, tema lähedane, sotsiaaltöötaja vm, kes kohanduse vajajat esindab. Nõustamise käigus tuleme inimese koju, arutame erinevaid kohandamise võimalusi inimese ja tema lähedastega ning väljastame kirjaliku eksperthinnangu, kus näitame ära inimese jaoks vajalikud kohandused. Eksperthinnanguid saab kasutada remonttöö tellimiseks ehitajatelt, et kohandus reaalselt ellu viia.

Kui on soov taotleda kohanduse elluviimiseks toetust kohalikult omavalitsuselt, soovitame enne hinnangu tellimist uurida omavalitsuselt toetamise võimalusi. Meie nõustamine ja hinnangud on inimestele tasuta.

 

Lisainfo saamiseks pöörduge meie meeskonna poole.

Kõik õigused kaitstud, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
 2017